Hlavní VšeobecnéŠicí čepice pro děti - zdarma návody se vzorem

Šicí čepice pro děti - zdarma návody se vzorem

obsah

 • volba materiálu
 • Šít na patchwork špičaté čepici
  • vzory
  • Šití
  • Stručný návod
 • ochranu sluchu Zipfelmütze
  • vzory
  • Šití
  • Stručný návod
 • Další varianty

Klobouky byly po dlouhou dobu klasikou pro šité klobouky. Všude byly nabízeny bezplatné knihy a bylo téměř nemožné uniknout tomuto trendu. Pomalu se do scény vklouzly normální kukly a velmi oblíbené byly také čepice uzlů. Velmi zřídka jsem někdy viděl špičatý klobouk. To by se dnes mělo změnit!

V dnešním tutoriálu vám ukážu dva způsoby šít individuální špičaté čepice. Každý, kdo si zde přečetl moje instrukce pro čepičku na Talu, samozřejmě udělá trochu snazší, ale i pro začátečníky se tento průvodce s určitou trpělivostí nejlépe hodí.

Obtížnost 2/5
(dokonce i začátečníci mohou tuto špičatou čepici snadno ušit)

Náklady na materiál 1-2 / 5
(V závislosti na výběru materiálu a varianty je cena variabilní od 0 EUR, - od zbývajícího využití až po cenově dostupné všechno je možné, ale zde nepotřebujeme mnoho materiálu)

Časové výdaje 1/5
(v závislosti na schopnosti a typu tkaniny asi jednu hodinu na Zipfelmütze včetně SM)

volba materiálu

Tyto dva pokyny pro výrobu špičaté čepice jsou určeny pro pružné tkaniny.

U varianty 1 jsem našil různé pruhy dresů s ozdobným lemem na dostatečně velký kus látky. Vnitřní část je vyrobena z umělé jehněčí kůže ze 100% bavlny, která je také pružná. Odpovídající textilie najdete v Twisted Pirates pod hledanými výrazy Season Colors Summer, ozdobné trojúhelníky a jehněčí rouno. Také „Edvin“ je tak mazlivý jako jehněčí rouno, a proto je dokonale vhodný pro špičatou čepici.

Varianta 2 se skládá z letního potu (froté froté) na vnější straně a žakárového potu zevnitř. Také pod těmito dvěma vyhledávacími termíny najdete široký výběr vhodných tkanin.

Šít na patchwork špičaté čepici

vzory

Stejně jako u beanies, změřte nejprve obvod hlavy vašeho dítěte. Chcete-li se ujistit, že klobouk dobře zapadá, odečtěte 10% této hodnoty. Nakreslete řez pro polovinu čepice v přerušení materiálu, takže tato hodnota je vydělena čtyřmi.

V mém případě je obvod hlavy 50 cm, méně 10%, tj. 5 cm - pak je 45 cm děleno 4, tedy 11, 25 cm v dolní šířce. Složte svůj vzorový papír na střed. Nejprve nakreslete šířku 11, 25 cm od záhybu. Změřte v tomto bodě asi 6 cm nahoru a pak nechte vzorek zužovat se nejméně do výšky 31 cm. Tvar horní části je na vás. Rozhodl jsem se pro širší roh s trochou dalšího stojanu. Myslím, že má něco jako kouzelný klobouk.

Přeložte papír od sebe a dvakrát jej ořízněte s povolením švu asi 0, 7 až 1 cm pro vnitřní i vnější stranu. Položte jeden vnější kus a jeden vnitřní kus na sebe tak, aby strany, které by měly být později viditelné, ležely na sobě. V mém případě se jedná o patchworkový dres i měkkou, světlou stranu fauxu jehněčího rouna.

Šití

Spodní řádky sešijte. Nejlepší je použít natažený steh jako úzký cik-cak steh. Vyžehlte povolenky na švy a oba kusy textilie položte zprava doprava (tj. „Pěkné“ strany směřující k sobě tak, aby poslední rovné švy byly přesně vpravo - v mém případě se také ujistěte, že patchworkové proužky jsou co nejpřesnější. Sundejte všude kolem a označte na později uvnitř dostatečně velký otočný otvor, doporučuji zde asi 10 cm.

Přišijte jednou otvorem v otvoru. Šijte na začátek a konec švu. Odřízněte špičky. Použijte špičatou čepici a žehlte vše ve tvaru.

Zejména v oblasti otočného otvoru je zde obzvláště důležité dovnitř žehlení povolenek na švy, protože to značně usnadní vodič nebo magický šev, který má být nyní nastaven.

Tip: Už jsem podrobně popsal, jak v průvodci Dinkelkissen ušit žebřík nebo magický šev.

Nejlepší je uzavřít otočný otvor ručně. Nyní stačí zatlačit dovnitř - do vnějšího víčka.

A již první špičatá čepice je připravena!

Stručný návod

1. Změřte obvod hlavy a nakreslete vzor.
2. Řezané švy 2x každý.
3. Položte vnitřní a vnější část na sebe a přišijte přímku.
4. Položte obě části na sebe a všijte je všude - vynechejte otevření!
5. Zkoste a otočte hroty.
6. Zavřete otočný otvor.
7. Vložte vnitřek zvenku.
8. A jste hotovi s prvním špičatým kloboukem!

ochranu sluchu Zipfelmütze

vzory

Tento vzorec je trochu propracovanější, ale uši jsou úžasně teplé! Zde je obvod hlavy nejprve snížen o 10%, ale pak pouze děleno dvěma. Takže v mém případě 50 - 5 = 45: 2 = 22, 5 cm . Přesně uprostřed, takže po 11, 25 cm měří nahoru. Myslím, že je hezké, když je špička tak vysoká jako polovina šířky pod ní, takže měřím v pravém úhlu. Od stran ke špičce nyní kreslím ve tvaru špičky, přičemž je třeba zajistit, aby první tři centimetry byly nakresleny na přední straně (vlevo), protože zde bude prasknutí materiálu. Pro hloubku ochrany sluchu jsem měřil ze strany krku asi devět palců dopředu a pak 7, 5 cm dolů. Tyto hodnoty jsem změřil přímo na dítě a přenesl je do vzoru.

Zde si také můžete stáhnout vzor této špičaté čepice:

Špičatá čepice - vzor

Šití

Řez materiálu se řeže jednou pro vnitřní a vnější stranu. Nejprve se otevřené okraje na přední straně spojí a zašijí. V dalším kroku jsou všechny spodní okraje vnitřní a vnější čepičky sešity dohromady.

Následuje uzavření zbývajících otevřených okrajů se zahloubením otvorem asi 10 cm ve švu, setkávajícím se na obou stranách textilie. Špičky odřízněte nůžkami a špičatou čepici otočte. Otočný otvor uzavřete žebříkem nebo magickým švem.

Položte spodní okraj podle svých představ a pevně jej připevněte.

Tip: Pokud si nepřejete, aby objekt uvnitř blikal, mírně nažehlte vnější okraj a poté jej přitlačte dolů. Žehlení zde také stojí za zlato!

Dotáhněte okraj jednou pevně s hranami a nažehlte víčko znovu do tvaru a druhá špičatá čepice je připravena!

Stručný návod

1. Změřte obvod hlavy a vydělte 4.
2. Nakreslete vzor.
3. Odřízněte každou vnější a vnitřní látku ve zlomenině.
4. Zavřete přední šev a poté našijte vnitřní a vnější tkaninu zprava na pravou a spodní hranu.
5. Zavřete zbývající otevřené okraje - vyhněte se otáčení.
6. Odřízněte a otočte hroty.
7. Zavřete otočný otvor.
8. Vnitřní tkaninu vložte do vnější kapuce, steh úzkým okrajem.
9. A jste hotovi s druhým špičatým kloboukem!

Další varianty

Minimální výška kapuce 31 cm pro variantu 1 je pouze orientační. Můžete také prodloužit hrot mnohem déle, aby visel na zádech. Ve variantě 1 jsem se rozhodl vyrobit květ ze žlutého okraje, který jsem našil třemi dřevěnými korálky. První model lze také ušít manžetami.

Druhou variantu jsem přehlédl s květinou - zvláště vhodný pro kovový oslnivý zlatý potisk. Ve spodních koncích lze také přišít pásky přišití, pak špičatou čepičku lze přivázat pod bradu.

Zkroucený pirát

Kategorie:
Vysušte suterén - pokyny pro vytvoření vlastního
Háčkování panenka sami - zdarma pokyny pro háčkování panenka s vlasy