Hlavní Háčkování dětské oblečeníVytvořte si maják - zdarma pokyny k vybudování sebe sama

Vytvořte si maják - zdarma pokyny k vybudování sebe sama

obsah

 • Vyrobte maják
  • Šablona pro papírový maják
  • Vyrobte hliněný hrnec maják

Milují námořní výzdobu - bez ohledu na to, zda na zahradě nebo v koupelně ">

Majáky - slouží jako varovné signály navigace, ale pro mnohé znamenají mnohem více. Vyzařují mír, bezpečnost, svobodu, ale také osamělost. Často si při pohledu na maják pomyslíte na osamělého majitele majáku, který musí dělat svou práci ve větru a počasí. Ale hlavně je spojujete s pocity dovolené. Proto jsou tak oblíbenými dekoračními předměty. Nyní vám podrobně ukážeme, jak si můžete vytvořit svůj vlastní maják.

Vyrobte maják

Šablona pro papírový maják

Potřebujete:

 • Práce kreativně
 • nůžky
 • lepidlo
 • tužka
 • lepenková krabice
 • Akrylové barvy / štětce nebo fixy a barevné tužky
 • Houba guma (černá a bílá)
 • korkové tácky
 • Špendlík nebo perla

Tento maják má výšku 22 cm - chcete-li vytvořit větší maják, převeďte obrysy šablony na papír formátu A3.

pokyny:

Krok 1: Na začátku si vytiskněte naši řemeslnou šablonu pro maják. Ty si můžete stáhnout zde: Tvorba šablony - Lighthouse

Krok 2: Vystřihněte maják a kruh pro střechu nůžkami.

Poznámka: Maják můžete nyní malovat přímo pery nebo pastelkami a poté je sestavit přímo (viz níže).

Krok 3: Aby byl maják trochu stabilnější, převedeme obrysy tužkou na bílou lepenku. Rovněž zakreslete křižovatky a hranu vpravo. Vystřihněte maják znovu.

Krok 4: Potom maják natřete akrylovou barvou. Můžete nechat svou kreativitu poběhat divoce. Rozhodli jsme se pro klasický červený a bílý design. Před pokračováním v práci počkejte, až barva zaschne.

5. krok: Poté přerušte přerušované čáry na naší šabloně na jejich majáku pomocí několika nůžek. Přeložte malé oblasti směrem dovnitř. Skládací hrana na pravé straně je také složena dovnitř.

Krok 6: Nyní postavte maják společně. Na svislou oušku položte nějaké horké lepidlo a věž zavřete.

Krok 7: Poté si vyzvednete černou pěnovou gumu. Přeneste obrysy střechy, dveří a oken na pěnovou pryž a vystřihněte prvky. Kruh pro střechu je vyříznut do středu a poté slepen k sobě, aby vytvořil klobouk. Nalepte všechny prvky do majáku horkým lepidlem.

Pak přidáme tři menší kruhy z bílé houby gumy - to budou okenní tabule. Nakonec jsme vložili kolík s bílou hlavou jako dveřní kliky do dveří! Nyní musí maják stát rovně. Jednoduše to nalepte na korkovou podložku - maják je hotový!

Vyrobte hliněný hrnec maják

Potřebujete:

 • 4 hliněné hrnce (d = 12, 5 cm, 10 cm, 8 cm, 4, 5 cm)
 • 2 zvukové podložky (d = 15, 5 cm, 10 cm)
 • horké lepidlo
 • Akrylové barvy a štětce
 • svíčka
 • možná námořní dekorace (mušle, kameny, úplety, stuhy z přírodních vláken)
 • možná čirý kabát

Zde používanými hliněnými nádobami můžete postavit maják o výšce asi 25 cm. Za hrnce a talíře jsme utratili méně než 10 € v železářství - takže maják je poměrně levný, pokud jde o materiálové náklady. Samozřejmě si můžete udělat větší maják - podle toho, kam ho chcete postavit. V železářství je mnoho různých hliněných nádob. Při nakupování si můžete vyzkoušet přímo, jakou velikost a variantu (ať už se třemi hrnci, čtyřmi nebo pěti) se vám nejvíce líbí. Kromě toho můžete také nainstalovat několik tácků - například jako platformu mezi každou hliněnou nádobu.

pokyny:

Krok 1: Nejprve sestavte maják tak, jak by měl vypadat později. Velká dráha je podpora pro maják, poté následují tři hliněné hrnce naskládané do velikosti. Nyní je na ní malá dráha. Konečně, nejmenší hliněný hrnec tvoří vrchol.

Krok 2: Nyní víte, jak bude vypadat tvar majáku. Nyní přemýšlejte o tom, jak chcete malovat a zdobit maják. Existuje mnoho variací a barevných kombinací - pruhované, pruhované, monochromatické nebo tečkované. Můžete zde jednoduše nechat svoji kreativitu volně se orientovat na původní majáky - možná na ty, které jste kdy navštívili - nebo můžete navrhnout pestrou věž podle svého srdce.

Například tužkou můžete označit čáry, kam hrnce směřují, a poté je navrhnout. Rozhodli jsme se pro klasický pruhovaný maják v červené a bílé barvě.

Jednotlivé květináče jsou nyní natřeny akrylovou barvou a štětcem. Buďte trpěliví a vyčkejte, dokud barvy nevyschnou, dokud nezačnete u souseda. Ale: akrylová barva suší neuvěřitelně rychle na hliněných nádobách - je opravdu zábavné je malovat, protože barva tak dobře kryje.

Poznámka: Chcete-li získat přímé čáry a pruhy, můžete masky zakrýt maskovací páskou.

Dveře a kulatá okna na majáku by samozřejmě neměly chybět. Po vysušení jsme je nakreslili tužkou a opatrně je namalovali akrylovou barvou.

Krok 3: Nyní se hliněné hrnce hromadí. Hrnce můžete lepit společně s horkým lepidlem - ale to nemusí nutně být. Pokud by maják měl být pouze uvnitř, stačí, když jsou hrnce složeny dohromady.

Krok 4: S trochou čirého kabátu si maják udržuje svůj lesk venku pod širým nebem. Věž rovnoměrně stříkejte ve vzdálenosti 30 cm čirým lakem - to utěsní barvy a zajistí lesk.

5. krok: Nakonec lze maják ozdobit. V závislosti na vašich preferencích a materiálech, které máte k dispozici, mohou to být kameny, skořápky, lana, stuhy nebo jiné námořní ozdobné prvky, jako je záchranář nebo volant. S kapkou horkého lepidla by tyto věci měly udržovat tón dobře.

Sew skládaná sukně - jednoduchý průvodce zdarma pro začátečníky
Červi v biologickém koši - co dělat? Nejlepší prostředky pro rychlou pomoc