Hlavní VšeobecnéPoslat Bolero háčkování - zdarma háčkování vzor

Poslat Bolero háčkování - zdarma háčkování vzor

obsah

 • Materiál a příprava
  • základy
 • Háčkování Bolero
  • Vnitřní kruh
  • Otvory paží
  • Vnější kola
  • Límec a uzavření

Elegantní Bolero dokonale doplňuje letní oblečení. Nejen jako poutač, ale také jako ohřívač ramen a zad se daří dobře v mnoha drsných letních nocích. Zjistěte zde, jak snadno háčkovat módní bolero sami.

Pokud byste chtěli háčkovat něco většího než amigurumis nebo čepice, nemusíte okamžitě přejít na svetry. Bolero je ideální vstup do světa skvělého příslušenství. Díky silné přízi a volnému vzoru díry netrvá dlouho, než se toto bolero háčkuje.

Materiál a příprava

Materiál pro háčkované bolero:

 • 150-200 g vlny (160 m / 50 g)
 • Háčkový háček velikost 6
 • vlna jehly

Rozhodli jsme se pro plyšovou vlnu s obsahem alpaky. Příjemně se nosí na kůži a navzdory Lochmusteru se velmi dobře zahřívá. Je to velmi pohodlný materiál na nošení na holém rameni. Nejprve to trvá trochu zvyknout na háčkování bolero s takovou načechranou vlnou, ale po několika kolech už to není problém.

základy

Předchozí znalosti:

 • Háčkovací kola (háčkovací kruh)
 • stehy
 • řetízkový steh
 • silné stehy
 • poloviční tyčinky
 • celé hůlky
 • dvojité hůlky

Háčkování Bolero

Vnitřní kruh

Začněte vzduchovým řetězcem o velikosti 4 ok. Připojte se k řetězu osnovním stehem v prvním stehu do kruhu.

Vytvořte tři vzduchové oky. Tyto nahrazují první hůlky.

Háčkujte 15 celých tyčinek do kruhu se vzduchovou sítí.

Uzavřete toto kolo štěrbinovým stehem ve třetí smyčce od začátku.

Začněte další kolo se třemi vzdušnými oky . Háčkujte hůl na stejném místě. Nyní udělejte dvě hůlky v každé hůlce předběžného kola. Takže dostanete celkem 32 tyčinek . Dokončete kolo štěrbinovým stehem ve třetí smyčce od začátku.

Háčkujte tři kusy ok a jednu hůl v každém z následujících dvou stehů. V dalším stehu udělejte dvě hůlky. Z toho vyplývá třikrát hůl na steh. Háčkujte dva kusy vzduchu a přeskočte steh předběžného kola.

Poté následují tři jednoduché tyčinky, dvě tyčinky ve smyčce, tři jednoduché tyčinky a dva vzduchové stehy přes smyčku. Postupujte podle tohoto schématu ještě dvakrát. Po posledních dvou stehech dokončete kolo štěrbinovým stehem.

Další kolo následuje velmi podobné schéma. Do každého okresu však přidáte dvě nové hole. Čtvrtina tedy sestává ze tří jednoduchých tyčinek (nebo tří vzduchových stehů a tyčinky na začátku kola), dvou tyčinek v stehu, tří jednoduchých tyčinek, dvou tyčinek v stehu, dvou ok. Dokončete kolo řetízkovým stehem .

Od následujícího kola je kruh rozdělen na osminy . Tento postup opakujte osmkrát pro následující schéma: tři jednoduché tyčinky, dvě tyčinky v stehu, dvě oky. Na čtyřech místech nyní vytvoříte dvě vzduchové mřížky, kde v předběžném kole nebyly žádné. Tam přeskočíte dva stehy se dvěma oky a pokračujete vzorem ve třetím stehu. Dokončete kolo řetízkovým stehem .

Od této chvíle je postup vždy stejný. Začnete se třemi vzduchovými stehy, háčkováním hůlkami do každého stehu a dvěma hůlkami do posledního stehu před dvěma stehy. Pak přicházejí dvě vzduchová oka. Pak to začíná znovu od začátku: háčkování hůl na steh a dvě hůlky v posledním stehu před otvorem, následované dvěma vzduchovými stehy.

Poznámka: Pokud háčkování kus háčkování na boleru na okrajích, musíte zvětšit v kole osm stehů více. Například zdvojnásobte každou poslední a první hůlku v každé osmé.

Pokračujte v háčkování, dokud jednu osminu kruhu tvoří 20 tyčinek a dvě smyčky vzduchu. Nyní by měl být kruh dostatečně velký, aby se k vám mohl volně dostat z ramene na rameno.

Otvory paží

V následujícím kole jsou vloženy rukávy. Začněte dvěma vzdušnými oky. Potom háčkujte šest půl tyčinek . V dalším stehu budete pracovat dvě hůlky. Potom následuje dalších šest půl tyčinek. Nyní jste dorazili na místo pro první průlom.

Vytvořte řetěz s 24 vzduchovými oky . Nechte 24 stehů a háčkování na 25. s polovičními tyčkami. Po celkem čtyřech polovičních tyčích přicházejí dvě vzduchová oka.

V příštích dvou osminách si vezměte půl kůlky uprostřed. Ve třetím osmém háčkujete pouze první půlku v prvních čtyřech očkách. Potom následuje další řetězec 24 stehů. Nechte 24 stehů a háčkování od 25. s polovičními tyčkami. V šestém stehu pracujete dvě půlky.

Ve zbývajících dvou osméch si znovu vezměte půl palce doprostřed.

Kolo uzavřete řetízkovým stehem.

Vnější kola

V dalším kole vždy háčejte střídavě tři stehy a jednu smyčku. To znamená, že začnete se třemi vzdušnými oky.

Udělejte dva stehy a háčkujte ve třetím pevném stehu. Schéma platí pro celé kolo.

Dokončete kolo štěrbinovým stehem v prvním stehu.

Nyní háčkujte jediný steh do první smyčky vzduchu. Pak půl hůlky, celá hůl a další půl hůlky v druhé Luftmasche. Následuje třetí smyčka Luftmasche. Pokračujte v pevné smyčce v první vzduchové síti dalšího řetězu. Také toto schéma vás udrží celé kolo.

Na začátku následujícího kola dopracujte celou hůl pomocí osnovních stehů. Vytvořte řetěz se čtyřmi vzduchovými oky. Připevněte řetěz pevným stehem v celé tyči další přídi.

V následující celé tyči jsou nyní čtyři vzduchové stehy a jedna smyčka. Nakonec vytvořte řetězový steh v prvním stehu kola.

Nyní háčkování jeden háčkování, půl hůl, celá hůl, dvojitá hůl, celá hůl, půl hůl a další háčkování. Jděte rovnou k dalšímu řetízku stehů a pokračujte v pevné smyčce, půl hůlky atd.

Na začátku příštího kola si propracujte dvojité tyčky s řetízkovými stehy. Nyní střídavě opakujte poslední dvě kola: jedno kolo se čtyřmi čtvercovými řetězy a jedno kolo s lukem robustního stehu, hůlky, hůlky, dvojité hůlky, hůlky, hůlky a pevný steh.

Tip: zkuste Bolero mezi tím. Definujte pro sebe vhodný počet vnějších kruhů.

Límec a uzavření

Háčkovaný límec a uzávěr pro bolero

Háčkovali jsme celkem tři celá vnější kola . Pak jsme přešli na tříčtvrtinový oblouk. To vytváří pěkný široký límec, bez zad je příliš dlouhý.

A tak jsme háčkovali řetězy pouze přes šestiny osminy, pak jsme práci otočili a příď pracovali jako zadní řadu. Po dvou takových dvojitých řadách je bolero konečně hotové.

Na závěr háčkujte dva dlouhé řetízkové stehy. Jeden konec je vázán na sedmé přídi límce. Začněte jednou zleva a jednou zprava počítat luky. Uvolněné konce mohou přivázat pěkný luk .

Poznámka: Lze si představit, že závěrka bude pěkné, velké tlačítko. Rozhodněte se sami.

Takže vidíte, že existuje velmi snadné způsoby, jak si háčkovat bolero sami. Přejeme vám mnoho zábavy s vaším novým oděvem!

Kategorie:
Měření běhounu pneumatiky - Určete hloubku běhounu bez měřícího zařízení
Po tolika dnech je potěr choditelný - tipy a rady