Hlavní Háčkování dětské oblečeníVytvořte papírové hvězdy - šablony a pokyny pro skládání

Vytvořte papírové hvězdy - šablony a pokyny pro skládání

obsah

 • Značka origami hvězda
  • instruktážní videa
 • Vánoční papírová hvězda
 • Hvězdy se pohrávají s řezaným papírem
 • Tinker Bascetta hvězda
  • instruktážní videa

Hvězdy jsou vítané formy. Ať už o Vánocích nebo podle individuálního stylu vybavení - papírové hvězdy jsou oblíbenými dekoračními prvky. Sestavili jsme pro vás čtyři řemeslné pokyny, pomocí kterých můžete snadno vytvořit papírové hvězdy. Od jednoduché hvězdy origami po komplikovanou hvězdu Bascetta najdou začátečníci i profesionálové vhodné pokyny k tvorbě. S našimi čtyřmi šablonami, včetně obrázků, v některých případech uspějete během několika minut ušlechtilých papírových hvězd. DIY je na vzestupu, také pokud jde o dekorace. Využijte příležitosti k vytvoření krásných papírových hvězd, které můžete dekorativně ozdobit později.

Značka origami hvězda

Potřebujete:

 • čtvercový list papíru
 • nůžky
 • Jehla a nit

Složte origami hvězdu takto:

Krok 1: Nejprve složte čtvercový papír doprostřed.

Krok 2: Nyní se zavřenou stranou dolů překlopte levý dolní roh obdélníku podél vnější hrany k horní hraně a znovu jej otevřete. Opakujte tento sklopení dolů s levým horním rohem.

Krok 3: Nyní se věnujte pravé polovině. Složte pravý dolní roh obdélníku směrem ke středu vytvořenému záhybem v kroku 2.

Krok 4: Nyní vezměte bod, který vedl ke středu záhybů v kroku 2, do prstů a složte jej zpět, vpravo podél pravého vnějšího okraje.

Krok 5: Nyní složte levý dolní roh skládaného papíru podél levého vnějšího okraje diamantového dílu napravo. Takto by měl papír vypadat takto:

Krok 6: V tomto kroku otočte papír dozadu a položte jej před sebe:

Překlopte spodní polovinu nahoru tak, aby dva spodní okraje byly zarovnány.

Krok 7: Na povrchu je nyní vidět několik hran. Odřízněte papír nůžkami na nejdelších z těchto tří okrajů, abyste získali pravoúhlý trojúhelník a odpočinek.

Krok 8: Otevřete trojúhelník a dostanete předem složený pravidelný pětiúhelník. Složte všechny záhyby, které můžete znovu vidět.

Krok 9: Teď se to trochu komplikuje. Ale pro lepší pochopení jsme očíslovali rohy. Umístěte pětiúhelník na stůl před sebe bodem (1) směřujícím nahoru. Překlopte spodní okraj přes střed tak, aby se dva rohy (3 a 4) dotýkaly linií ohybu rohů 2 a 5. Přeložte tento záhyb znovu a opakujte krok se všemi ostatními stranami.

Krok 10: Nyní složte jeden z ohybů z kroku 9 (např. Rohy 4 a 5). Potom vezměte spodní okraj (roh 3) do prstů a sklopte jej nahoru. Během této chlopně vezměte roh 4 a sklopte jej vlevo nahoře. Složte vše znovu.

Krok 11: Opakujte krok 10 se všemi ostatními stránkami. Jednoduše umístěte pětiúhelník pokaždé tak, aby jeho okraj byl vlevo.

Krok 12: Nyní záhyby stále více kopírují obrysy hvězdy. Tvořit hvězdu nyní vyžaduje určitou dovednost. Umístěte pětiúhelník zpět před sebe špičkou nahoru. Upravte střední záhyby na všech pěti pětiúhelníku tak, aby vypadaly téměř jako hvězda. Nyní zkuste vzít všechny rohy do obou rukou a dát je dohromady do středu. Všimněte si, že se hroty pohybují samy v kruhovém směru. Dbejte na to, aby byl každý záhyb úhledně složený a hvězda mohla být pěkně zploštělá.

Krok 13: Otočte hvězdu vzadu. Na tomto je nyní menší pětiúhelník. To musí zmizet, pak je hvězda hotová. Vezměte dolní polovinu bodu a složte ji nahoru. Špička je poloviční, takže užší a ostřejší.

Krok 14: Otočte hvězdu o něco dále a opakujte postup od kroku 13. Nakonec tímto způsobem složte všechny ostatní tipy. Na posledním konci musíte skládat pod první z pěti tipů.

Origami hvězda je připravena!

Aby mohla papírová hvězda viset jako dekorace, ať už na Vánoce nebo na narozeninovou oslavu, potřebuje pouze díru. Můžete jej snadno píchnout do jednoho z pěti špiček jehlou nebo ostrou tužkou - nit, uzel nebo uzel, nit nebo vlna - to je vše!

instruktážní videa

Vánoční papírová hvězda

Potřebujete toto:

 • 2 krát čtvercový papír na stavbu
 • nůžky
 • Pravítko nebo Geodreieck
 • tužka
 • řemeslo lepidlo

Jak postupovat:

Krok 1: Vezměte si list čtvercového papíru do ruky. Složte jej dvakrát na diagonále. Otevřete tento záhyb a vložte papír dozadu. Tam sklopíte čtverec na svislou a vodorovnou osu. Otevřete také tento záhyb.

Krok 2: Nyní odřízněte svislý a vodorovný záhyb od kroku 1. Celkově vzato, to jsou čtyři řezy.

Tip: Pokud označíte polovinu příslušné čáry, budou řezy na všech čtyřech stranách stejné na konci.

Krok 3: Nyní je hvězda složená. Odbočte do jednoho rohu náměstí. Protáhněte obě poloviny rohu směrem k záhybu. Přeložte obě poloviny podél této střední linie. Tento krok opakujte pro všechny tři rohy.

Krok 4: Nyní jsou dvě poloviny paprsku překryty tak, že se vytvoří dutina. Přilepte poloviny k sobě. Toto opakujte se všemi třemi dalšími tipy.

První hvězda je připravena.

Krok 5: Nyní Opakujte kroky 1 až 4 s druhým listem papíru.

Krok 6: Nyní se obě poloviny hvězdy s otevřenými stranami rozložily k sobě.

Pokud připojíte papírovou hvězdu k provázku, bude to určitě dobře vypadat na stromě nebo v okně na Vánoce.

Hvězdy se pohrávají s řezaným papírem

Potřebujete toto:

 • čtvercový papír (obyčejný nebo vzorovaný, 10 cm x 10 cm, 15 cm x 15 cm nebo 20 cm x 20 cm)
 • nůžky

Jak postupovat:

Krok 1: Vezměte čtvercový kus papíru a složte jej do trojúhelníku. Za tímto účelem je jedna diagonální polovina složena na druhou.

Krok 2: Položte trojúhelník pravouhlým hrotem nahoru. Sklopte pravý i levý hrot směrem k tomuto střednímu bodu.

Krok 3: Překlopte levou stranu nahoru a dozadu. Tím se opět vytvoří trojúhelník, ale menší.

Krok 4: Nyní nasměrujte střední špičku znovu jako v kroku 2. Nyní řez. Vystřihněte do papíru různé štěrbiny, díry a křivky. Všechny vrstvy papíru jsou vždy přesně na sobě. Nechte svou kreativitu v řezání papíru volně. Výsledky vás překvapí.

Pozor: Body a řezy nesmí zcela přes uzavřenou stranu běhu trojúhelníku, jinak se hvězda na konci rozpadne.

Krok 5: Otevřete papír. Hravá cut hvězda je připravena a čeká na mnoho bratrů!

Papírové hvězdy v řezu, které jsou navléknuty na provázku, vytvářejí obzvláště dobrý věnec. Příští párty může přijít.

Tinker Bascetta hvězda

Potřebujete:

 • 30 čtverečních listů papíru
 • bonefolder

Jak postupovat:

Krok 1: Vezměte první list papíru a složte jej doprostřed.

Krok 2: Papír znovu otevřete a položte jej před sebe tak, aby přehyb probíhal vodorovně. Složte nyní levý, horní a pravý spodní roh k této linii - tipy by se měly téměř dotýkat.

Krok 3: Poté papír otočte dozadu a stejně jako na následujícím obrázku směřujte hroty doleva a doprava.

Krok 4: Sklopte dvě rovnoběžné dlouhé strany podél linie přehybu z kroku 1.

Krok 5: Otočte papír znovu. Před vámi je rovnoběžník.

Krok 6: Sklopte pravý horní hrot dolů tak, aby svisle klesal. Tento postup opakujte s levým dolním koncem směřujícím nahoru.

Krok 7: Překlopte vyčnívající prvky tak, aby celý tvar poskytoval kosočtverec.

Krok 8: Dva konce kosočtverce jsou nyní složeny na sebe - vytvářejí trojúhelník.

Krok 9: Nyní aplikujte každých osm kroků na zbývajících 29 listů papíru.

Krok 10: Nyní spojte tři prvky dohromady. Pro ilustraci to vždy používáme dvě oranžové části a zelený prvek, stejně jako dvě zelené části a oranžový prvek v trojici. Z tohoto důvodu musí být otevřeny na jedné straně. Vložte rozvinuté strany do sebe a vytvořte hvězdu se třemi špičkami.

Ujistěte se, že třetí prvek má konstrukci zcela uzavřenou. Takto to vypadá:

Krok 11: Nyní k této struktuře přidejte dalších sedm prvků v kruhu. Nechte vše ležet na stole se špičkami vyčnívajícími nahoru - získáte tak představu, kam umístit prvky. Znovu a znovu přidejte prvek, který nakonec tipy vždy sestávají buď ze dvou pomerančů a jedné zelené části nebo jedné oranžové a dvou zelených částí. Jakmile to uděláte, figurka by měla mít pět bodů, které vyčnívají a leží naplocho na stole před vámi:

Krok 12: Nyní dokončete plochých pět konců na stole, každý se dvěma dalšími prvky.

Krok 13: Jakmile to uděláte, pokračujte takto: nyní připojte dva sousední konce, které nepatří ke stejnému modulu, a přidejte třetí. Výsledkem je opět špička hvězdy. Opakujte se všemi ostatními konci. Hvězda by pak měla vypadat zespodu takto:

Krok 14: Nyní máte pět cílů. Ty musí být nyní uzavřeny. Na jeden z těchto konců přidejte dva prvky - vytvoří se bod. Nyní jdete v kruhu podél tipů - propojte poslední prvek, který jste připojili k sousednímu prvku. Přidejte k tomu ještě jednu - nyní máte tip. Nyní pokračujte zbývajícími konci.

instruktážní videa

Jak vidíte, hvězda Bascetta je pokročilejší. Ale stojí to za úsilí. Jako poutač na polici nebo na příborníku je tato papírová hvězda skutečným poutačem - vaši hosté budou ohromeni.

Pokud doma nemáte dostatek barevného papíru, můžete také hvězdu Bascetta složit z novin. DIY vzhled novin se hodí především do barevných domácností.

Měření běhounu pneumatiky - Určete hloubku běhounu bez měřícího zařízení
Po tolika dnech je potěr choditelný - tipy a rady