Hlavní Háčkování dětské oblečeníSolené těsto s pečením nebo bez pečení - to je nejlepší způsob, jak uspět

Solené těsto s pečením nebo bez pečení - to je nejlepší způsob, jak uspět

obsah

  • Pečte slané těsto nebo ne "> Suché těsto pečte
  • Suché těsto bez pečení

Slané těsto je jednou z nejlevnějších a nejlepších ingrediencí pro výrobu. Není divu, že je tak populární. Po rychlé a snadné přípravě těsta se vytvoří požadované postavy a objekty. Pak však vyvstává zásadní otázka: měly by být motivy solného těsta sušeny vzduchem nebo transportovány do pece, aby se dosáhlo požadované stability? Dáme vám konkrétní rady, co hledat, jakou metodou a jak z toho co nejlépe vytěžit!

K výrobě solného těsta potřebujete pouze mouku, sůl a vodu. Trvá to jen asi hodinu (včetně "doby vaření") a poté je řemeslný materiál připraven k použití. Podívejte se na náš návod pro kutilské slané těsto a zjistěte, jak přesně připravit těsto. Tiše zapojte své děti do práce. Holčičky a chlapci si obvykle užívají hnětení solného těsta holýma rukama. Samozřejmě by měli nebo měli aktivně podporovat tvůrčí část, která následuje. Jakmile jsou postavy modelovány, musí být doslova vloženy do suchých hadříků. S pečením nebo bez pečení, na tuto otázku chceme odpovědět podrobně níže!

Pečte slané těsto nebo ne?

S pečením nebo bez pečení - co je lepší, když?

V zásadě je výhodné sušit výrobky ze slaného těsta v peci, protože to je prostě rychlejší metoda. Existují však situace, kdy doporučujeme sušení na vzduchu. A: Pokud doma nemáte troubu, můžete se logicky uchýlit pouze k alternativní verzi.

a) Je-li vhodné vysušit motivy solného těsta v troubě

Ploché a / nebo rovnoměrně husté slané těsto může být dobře pečeno v troubě a takto sušeno.

b) Je-li vhodné sušit motivy solného těsta bez pečení

U reliéfů a soch ze slaného těsta je mnohem obtížnější dosáhnout dobrých výsledků u varianty trouby. I při práci s (menšími) dětmi často vznikají předměty, které nejsou rovnoměrně silné. Ve všech těchto případech je vhodné spoléhat se na sušení vzduchem, aby se zajistilo, že motivy si zachovají svůj původní tvar a nejsou „narušeny“ intenzivním teplem v peci.

Suché těsto pečeme

Pokud máte co do činění s plochými a / nebo rovnoměrně silnými výtvory slaného těsta, pak v případě pochybností vyberte troubu, abyste si vysušili řemesla. Princip je myslitelně jednoduchý: stačí položit postavy na list pečícího papíru a zasunout je do trouby. S touto metodou však můžete udělat hodně špatného. Příliš vysoké teplo zvyšuje riziko neuspokojivých výsledků. Při odstraňování prvků ze sušeného solného těsta se řiďte našimi tipy, abyste předešli negativním překvapením.

Tip č. 1: Nechte těsto nejprve nejprve vyschnout na vzduchu!

Před vložením těsta do trouby nechte několik hodin na vzduchu uschnout, aby různé formy trochu ztuhly, než budou vystaveny intenzivnímu teplu.

Tip č. 2: Čaje čajů slaného těsta předem natřete trochou oleje na vaření!

Zakroužkujte šťouru trochou oleje. Jakýkoli jedlý olej přichází v úvahu, jako je olivový nebo slunečnicový olej. V důsledku tohoto postupu se povrch solného těsta stává o něco pružnějším, takže solné těsto se může během procesu pečení lépe protáhnout. Tímto způsobem zabráníte nepříjemnému praskání těsta - problému, který se často vytváří díky obrovskému tepelnému efektu a často vede k prasklinám a / nebo bublinám, které ničí (dokonalý) výsledek.

Tip č. 3: Nejprve pečte slané těsto při nízké (he) teplotě!

Poté nastavte troubu na 50 stupňů Celsia a zahřejte ji několik minut. Poté transportujte plech na pečení s figurkami solného těsta.

Tip č. 4: Občas otevřete dvířka trouby!

Chcete-li lépe unikat vlhkost a dosáhnout krásnějších výsledků, neměli byste dvířka trouby po celou dobu sušení trvale zavírat. Místo toho to dává smysl

  • nechat dveře trouby trochu otevřené na začátku (asi hodinu) NEBO
  • občas je roztrhne otevřené na minutu nebo dvě.

Poznámka: Např. Sevřete kuchyňskou rukavici mezi vnitřek a horní okraj dvířek trouby, aby trouba zůstala otevřená.

Tip č. 5: Pečte slané těsto půl hodiny při 50 stupních Celsia!

Jak dlouho bude vaše kresba od Salzteiga zůstat v peci při 50 stupních Celsia, závisí na jeho tloušťce. Pravidlo: Každou půl palce musí být pečeno jednu hodinu. Příklad: Pokud mají vaše výrobky tloušťku asi dva centimetry, zabere tato první část procesu sušení čtyři hodiny.

Tip č. 6: Zvyšte teplotu v troubě!

Po první části sušení byste měli zvýšit teplotu trouby z 50 na 120 až 150 stupňů Celsia a poté v této fázi pečeme výtvory solného těsta asi hodinu. Čím větší prvky, tím více času potřebují. Po 45 až 50 minutách může být nutné ponechat v troubě malé postavy, zatímco velmi velké drcení může trvat 70 až 75 minut.

Poznámka: V případě nejasností vyjměte z pece předměty ze solného těsta po 45 minutách a zkontrolujte, zda již nejsou dostatečně tvrdé. Pokud se ukáže, že jsou „nezralí“, znovu je vystavte žáru. Celkově je potřeba trochu vašeho pocitu ohledně doby pečení.

Suché těsto bez pečení

Nejlepší je sušit složitější a / nebo nerovnoměrně silnější výtvory ve vzduchu - bez pomoci trouby. V závislosti na velikosti, tj. Velikosti a tloušťce jednotlivých solných cest, může proces sušení trvat několik dní až několik týdnů. Zpravidla se můžete spolehnout na jeden den na půl centimetru.

Příklad: Pokud je těsto motivu tlusté čtyři centimetry, schnutí trvá přibližně osm dní.

Mějte na paměti, že někdy se sůl dostane z povrchu těsta velmi silnými předměty. To samo o sobě není problém, ale měli byste být opatrní, abyste nezpracovávali prvky solného těsta, dokud nebude těsto opravdu úplně vyschlé. Jak to rozpoznáte ">

Toto jsou základní pokyny pro vytvoření solného těsta na vzduchu. Zde je několik tipů pro ukládání řemesel ve fázi sušení:

a) Položte slané těsto na podnos nebo podobný pevný povrch. Kousek pečicího papíru mezi substrátem a výrobky nebolí.

b) Umístěte základnu s pastami slaného těsta na tmavé místo s nejnižší možnou vlhkostí. Prádelna, koupelna nebo srovnatelné prostory jsou proto nevhodné. I při vaření by prvky neměly být poblíž.

c) Používejte své výrobky každých pár dní. Tím je zajištěno, že se vzduch dostane do těsta na obou stranách. To podporuje nesmírné sušení.

Jakmile je solné těsto zcela suché, můžete ho malovat a používat různá řemesla, jak jste původně plánovali. Tipy pro malování těsta najdete v dalších našich průvodcích pro kutily: Malování figurek solného těsta

Pokud jde o sušení slaného těsta, máte dvě možnosti: Buď vložte své kresby do trouby nebo nechte ztvrdnout ve vzduchu. Zatímco první z nich vyžaduje přítomnost trouby, stejně jako plochých a / nebo dokonce prvků, pro možnost sušení vzduchem potřebujete prostor pro uložení výtvorů a hodně trpělivosti.

Doufáme, že se vám bude líbit vytváření slaného těsta!

Obnovte a odstraňte staré silikonové spoje - pouze ve 4 krocích
Pletací prstové rukavice - návody pro dětské postýlky zdarma