Hlavní Háčkování dětské oblečeníHon na poklady k narozeninám dětí - hon na lov 4–10 let

Hon na poklady k narozeninám dětí - hon na lov 4–10 let

obsah

 • věková kategorie
 • příprava
 • Různé nápady
  • Lov lovců venku
  • Lov pokladů v bytě
  • Lov pokladů pro malé děti (4-6 let)
  • Lov lovců pro žáky (7-10 let)
  • Turbo chase

Lov pokladů je jedním z absolutních vrcholů každé narozeninové oslavy všech dětí. „Starší“ hosté večírku přicházejí stejně zábavní jako děti ve školkách - za předpokladu, že odpovídajícím způsobem přizpůsobíte strukturu lovu divokých zvířat. Na počasí také nezáleží: my vám ukážeme skvělé varianty pro venkovní i vnitřní použití.

Naplánujte zábavný hon na poklady k narozeninám dětí

Vzrušující lovy pokladů přinášejí hybnou sílu každé narozeninové oslavě všech dětí. Obzvláště, pokud se ne všichni malí hosté hostů znají, je společný hon na poklad dobrý způsob, jak rozbít led. Proto je vždy vhodné zahájit dobrodružství hned na začátku festivalu. Poté jsou malí lidé většinou hladoví a ještě více si užívají narozeninový dort. Dospělou osobu by samozřejmě měla divoká aktivita vždy vést. Dokonce i základní přípravy zůstávají stejné, bez ohledu na to, zda chcete lovit poklady uvnitř nebo vně a také bez vlivu

věková kategorie

1. Přemýšlejte o přesné trase trasy, po které chcete stavět malé stanice pro úkoly. Z bezpečnostních důvodů zastavte trasu předem, abyste se vyhnuli potřebnému času (venku) nebo abyste vyloučili veškerá možná nebezpečí (uvnitř, jako jsou kabely, zařízení atd.). Pro vnitřní použití také určujete, které pokoje mohou být na cestě k pokladu a které jsou tabu (například ložnice rodičů nebo království sourozenců).

2. S přesvědčivou mapou pokladů je vyhledávání opravdu autentické. Namočte kousek papíru do černého čaje pro zvětralý vzhled a poté opatrně spálte okraje karty.

3. Aby byla celá věc pro děti ještě „skutečnější“, můžete nechat dobrodružství běžet pod heslem. Například, pokud pirátský poklad hledal, získejte malého buccaneera na začátku všech očních náplastí, pirátské látky nebo podobného převleku. Narozeninové dítě je kapitánem.

4. Stanice rovnoměrně označte, aby hosté party okamžitě věděli, že našli místo dalšího úkolu. K tomu jsou barevné kousky papíru nebo stuhy.

5. Poklad, který si děti na konci hledání najdou, by měl být samozřejmě dost velký, aby je mohli sdílet všichni stateční dobrodruzi. Obsahem jsou jednoduché bižuterie, které by děti mohly mít rádi. Do chaosu řetězů a šperků dáte lahodné sladkosti a malé hračky. Jako obal si můžete buď vybrat hotovou pokladnici (k dispozici v obchodech), nebo si vyrobit vlastní. Za tímto účelem stačí nalepit starou krabici na boty zlatou fólií a připojit ji k třpytivým kamenům nebo podobným dekoracím.

příprava

Mapa pokladů a pokladů

Vaše mapa pokladu samozřejmě nemá jen dekorativní úkoly. Vede lovce pokladů, kde mají začít procházet, a ukazuje jim cestu vpřed. Nakreslete prominentní body jasně viditelným způsobem pro obecnou orientaci. Patří mezi ně zvláštní stromy nebo kabiny venku a uvnitř TV, WC nebo kuchyňský stůl. Stanice očíslujte (pokud by na pořadí záleželo) nebo je spojte malými přerušovanými čarami.

Zde si můžete stáhnout naši šablonu mapy pokladů, pojmenovat ji a vytisknout.

Klikněte zde: Stáhněte si mapu pokladů

Poznámka - do šedého pole je uvedeno jméno narozeného dítěte.

Dodání časově vyznamenané karty lze provést s vážným patosem, když hru vysvětlíte skupině. alternativy:

a) Rozdělují děti na lišky a lovce: Lišky popadnou mapu a utečou. Krátce nato mohou lovci začít zachytávat důležitý dokument. (Zvláště vhodné pro venkovní použití.)

b) Pečete krabicový dort, pečlivě je nakrájíme podélně a vložíte do něj mapu pokladů. Takže ti nejmladší si musí dát něco, aby je posílili, než půjdou na akci.

c) Karta je nařezána na několik kusů. Ty je distribuují v obálkách. Každé dítě musí mít jedno z nich. Obálky mohly viset na větvi nebo ležet rozptýlené v místnosti.

Mapa se nyní přesune ze stanice na stanici. V každé z nich mají nejmenší úkoly snadné úkoly, buď vydělávat část řešení, nebo jednoduše získat přístup k další „úrovni“. Nápady pro navrhování malých překážek lze nalézt poté, aby vyhovovaly různým věkovým skupinám.

Důležité: Skryjte poklad, abyste si byli jisti, že jej náhodou nenajdete. Zejména pod širým nebem byste měli chránit poklad před dalšími kolemjdoucími, zvířaty a větrem.

Různé nápady

Lov lovců venku

Každý, kdo se rozhodne najít poklad venku, měl by to lépe oznámit na pozvánce a požádat rodiče svých rodičů, aby si pro bezpečí zabalili sadu lovců pokladů odolnou proti povětrnostním vlivům.

Venku je dostatek prostoru, takže jednotlivé stanice mohou vykonávat spoustu fyzické práce. Výhoda: Tyto malé testy jsou vhodné pro všechny věkové kategorie a jsou zábavné pro všechny. Několik příkladů:

1. stanice: Děti napodobují zvířata. Pokud každý vydal důvěryhodný výkon, může to pokračovat. Alternativně lze s velmi mnoha účastníky vytvořit dvě skupiny. Jedna skupina zvířat vymýšlí a představuje je a druhý tým musí hádat.

Stanice 2: Až do zvláštního bodu (strom, rybník, plot atd.) Se všichni pohybují po jedné noze poskakující pryč. Lze zkontrolovat i velmi tichou chůzi nebo:

 • kachní chůze
 • kraul
 • regrese
 • koně cval
 • Každý se chopí svých rukou a pohybuje se jako jediná postava

Stanice 3: Určete stromy nebo květiny, také si přečtěte zvířecí stopy nebo sbírejte určitý počet přírodních materiálů (jako je 7 kaštany, 7 sedmikrásky a 7 kamenů).

4. stanice: nakupování! Pokud se v bezprostřední blízkosti oblasti pokladů nachází obchod se zmrzlinou nebo obchod s potravinami, požádejte lovce pokladů, aby zjistili, kde si lze koupit zmrzlinu nebo sladkosti. Pokud jste tento úkol vyřešili, obdrží mezi odměnou samozřejmě malou odměnu. Dokonale se hodí také jako malá přestávka na dýchání!

Stanice 5: Dovednosti se perfektně hodí i venku. Například všechny děti mohly dostat úkol vylézt na padlý kmen stromu a stát v souladu s ním. Nyní musí pravé dítě projít opatrně kolem druhého zleva. „Pobytník“ má za úkol usnadnit „horolezci“ jeho cestu tím, že bude „tenký“, jak je to jen možné. Alternativně může být dítě dobrovolníkem jako horolezec předem.

Lov pokladů v bytě

Ve skutečnosti byt obecně nabízí ještě více příležitostí pro vzrušující hon na lov než venkovní plocha. Obsah úkolu může být ještě rozmanitější a tematicky odkazovat na jednotlivé místnosti. Dokonce i hádanky a hádanky se skvěle hodí, protože v popředí není tolik vztek. Důležité: Mapa pokladů, kterou utváříte ve formě půdorysu vašeho bytu.

Tip: Pokud se trochu staráte o svůj nábytek, můžete předem oznámit, že tento byt je kouzelný skleněný palác. Lovci pokladů proto musí být velmi opatrní. Jinak rozbité sklo pohřbí poklad navždy pod sebou.
Možné stanice pro lov lovců v bytě, které můžete podle libosti plnit hádankami:

Stanice 1: Malí lovci musí zavěsit jídlo podle své chuti. Připravte si malé misky s jednoduchými přírodními potravinami, jako jsou kousky ovoce nebo zeleniny. Jakmile každé dítě zadá správně, je úkol dokončen.

Tip: Vyvarujte se alergického podezřelého jídla. Patří sem ořechy a mléčné výrobky, ale také potraviny obsahující lepek, jako je chléb a sušenky. Chcete-li mít na výběr, požádejte již na pozvánce o případné nekompatibility jednotlivých hostů party.

2. stanice: Teď ti malí musí rozpoznat špatnou věc. Za tímto účelem umístěte do každé místnosti předmět, který tam absolutně nezapadá, objekt. Například: váleček v koupelně, láhev sprchového gelu v kuchyni, táta je kravata v dětském pokoji, brýle na čtení v koši na kočky.

3. stanice: Poté přijde pravý opak. Nyní jde o hledání hledaných předmětů. To se velmi dobře vejde do schodiště (kvůli větší volnosti pohybu). Poskytněte seznam 3-5 dílů, které mají lovci pokladů sledovat na základě jejich popisu. Například: červená rohožka, středně zvadlá rostlina v květináči, pár gumových bot - nebo cokoli, co je ve vašem schodišti stručné! Ti nejmenší mohou prohledávat celou skupinu nebo se rozdělit do týmů.

Stanice 4: Položky zmizely v látkovém sáčku (nebo jednoduchém polštáři). Malí by měli cítit, co se v ní může skrýt. Nejlepší pro každého účastníka kus, takže i plaché děti si to jednou.

Stanice 5: Pokud chcete přidat pěkného souseda, můžete dětem říci, aby tam požádaly o kódové slovo. Jako vodítko by mohly (pro starší děti) platit imaginární popisy osoby nebo malé hádanky, jako například: Cíl žije dvě patra pod námi a 1 + 2 dveře vedle paní Müllerové.

Kódové slovo mohlo pojmenovat úkryt pokladu.

Lov pokladů pro malé děti (4-6 let)

Menší děti samozřejmě ještě nejsou schopny číst (dobře), mají nižší rozsah pozornosti a samozřejmě vyžadují poněkud jednodušší úkoly. Proto nezapomeňte zahrnout pouze asi 5 až maximálně 8 stanic, aby mezi nimi neztráceli náladu. Herní dovednosti z vaší strany pomáhají, aby se celá věc stala drama stále vzrušující.

Úkoly jednotlivých stanic jsou jednoduše čteny doprovodem dospělých. Namísto slovních hádanek nebo řešení dopisů vedoucích ke kódovému slovu mohly menší děti dostávat kousek skládačky za každý úkol, který splnily. Složeno pak ukazuje úkryt. Jen udělejte puzzle z řezané fotografie úkrytu. Nebo použijte obrázek, který obsahuje jasný tip, jako je kočka, když je poklad nalezen v koši koček.

Lov lovců pro žáky (7-10 let)

Lovci pokladů mezi 7 a 10 lety milují malé hádanky a hlavolamy. Díky dobrému bloku puzzle pro výše uvedenou věkovou skupinu jste připraveni na narozeniny některých dětí předem. Počítání nebo aritmetické úkoly mohou být stejně součástí malých testů znalostí. Z příslušného slova řešení lze vytvořit konečné kódové slovo, které děti dovede k pokladu. První písmeno z prvního slova řešení, druhé od druhého atd. Společně tvoří kódové slovo.

Nepodceňujte však velmi jednoduché smyslové a fyzické úkoly: starší děti si přinejmenším tolik zábavy jako ty nejmenší.

Turbo chase

... pro nedostatek času

Ti, kteří nemají čas na přípravu velkého pokladu, mohou improvizovat pomocí lovu turbo. Skryjí pouze malé sáčky s mini-frázemi nebo nápisy na velkém pokladu v jedné místnosti. Děti sedí v kruhu nebo kolem stolu a získají kostku. Host party, který hodí jako první 6, může vyskočit a rychle zahájit hon na poklady v místnosti. Všechny ostatní děti pokračují v kostkách. Pokud padne dalších 6, může toto dítě hledat a aktuální hledáček se musí okamžitě zastavit! Tento lov v malém formátu přináší tempo k narozeninám dětí a dělá zábavu všech věkových skupin.

Obnovte a odstraňte staré silikonové spoje - pouze ve 4 krocích
Pletací prstové rukavice - návody pro dětské postýlky zdarma