Hlavní VšeobecnéŠití tašek na řídítka - Průvodce pro kutily pro elegantní tašky na kola

Šití tašek na řídítka - Průvodce pro kutily pro elegantní tašky na kola

obsah

 • Materiál a příprava
  • Šijte olejem
  • řez
 • Ušijte tašku na kola

Právě včas na začátek jara vám dnes ukážu, jak si můžete ušít skvělou tašku na řídítka pro sebe nebo svou blízkou. Jak na dětských kolech, tak na e-kolech nebo na městských kolech, je možné vidět panel a nabídnout další úložný prostor na cestách.

Obtížnost 1/5
Vhodné pro začátečníky

Náklady na materiál 2/5
asi 12 - 15 eur za olejovou utěrku a suchý zip

Časové výdaje 1/5
asi 1 hodinu

Materiál a příprava

Potřebujete toto:

 • Látkový ubrus (nebo ubrusový ubrus)
 • Bavlněná tkanina uvnitř vaku
 • zapínání na suchý zip
 • nůžky
 • pravítko
 • asi 1 h času

Šijte olejem

Většina z nás nemá doma olejovou utěrku, protože se jen zřídka používá pro šicí projekty. Nejjednodušší způsob, jak koupit ubrus vyrobený z ropného plátna v železářství nebo supermarketu a snížit jej. Takový ubrus obvykle dostanete za méně než 10 eur.

Pro šití brašny na řídítka šicím strojem je vhodné použít koženou nebo džínovou jehlu, protože olejová utěrka je obvykle potažena lněným olejem a má tedy relativně pevný povrch. V každém případě byste měli nejprve vyzkoušet přímý steh na odstraňovači textilního oleje, abyste zjistili, zda jehla vydrží tlak a vzor švu vypadá dobře. Pokud se má šev znovu rozdělit, není v tomto bodě s látkou obvykle snadné pracovat, protože díry se již nezavírají.

řez

Krok 1: Nejprve jsme sebrali olejovou utěrku a naši bavlněnou látku. Velikost tašky na kolo určujeme následovně: Šířka by měla být asi 5: 4 k délce, to znamená, že pro šířku 20 cm potřebujeme výšku 16 cm.

Pro tašku řídítek vhodnou pro dětské kolo bych tuto velikost doporučil. Na větší kapsu kola lze odpovídajícím způsobem zvětšit, z. B. 30 cm na délku až 24 cm na šířku.

Taška na řídítka bude mít velikost 20 až 16 cm. K tomu potřebuji jak olejovou utěrku navenek, tak bavlněnou tkaninu dovnitř dvakrát.

Krok 2: Pro správnou hloubku sáčku přidejte 4 cm po obou stranách a dole:

Pokud chcete, můžete boční části sáčku zaznamenat na list papíru nebo lepenky jako na obrázku předem, vystřihnout a použít jako šablonu. Nakreslím díly přímo na látku nebo na utěrku.

Tip: Ujistěte se, že pravítko nakreslíte s pravítkem co nejpřesněji, aby se kapsa na konci neprohýbala.

3. krok: Nyní bychom měli mít celkem 4x kousky látky:

 • 2x bavlněná tkanina do vnitřní kapsy
 • 2x hadřík na vnější kapsu

K přepravě potřebujeme 2x kousky látky o rozměrech 6 cm x 16 cm z olejové utěrky.

4. krok: K připevnění obou popruhů na sáčku na kole potřebujeme další 2 x suchý zip v délce 3 cm.

Ušijte tašku na kola

Krok 1: Začneme popruhy sáčku. Podél podélné osy ohněte obě dlouhé strany olejové utěrky zleva doleva a prošívejte všechny 4 strany rovným stehem vašeho šicího stroje.

Krok 2: Dále položte suchý zip na jednu stranu, asi 1 cm od okraje. Obě strany suchého zipu jsou nyní šité shora rovným stehem.

Tip: Aby suchý zip neklouzl, může být uprostřed připnut bezpečnostním špendlíkem. Je důležité zajistit, aby se ropný hadřík nezpracovával příliš hrubě, protože v tomto materiálu lze snadno prasknout.

Krok 3: Poté, co jsme připravili popruhy, dali jsme přední část sáčku dohromady zprava doprava. Tkanina by nyní měla být na bavlněné tkanině.

Nejdelší strana (horní hrana) je nyní znovu prošívaná.

Krok 4: Uděláme to samé pro zadní část sáčku, ale zde bude třeba našit popruhy. Za tímto účelem ji umístíme mezi obě strany textilie (dlouhá strana).

POZOR: Ujistěte se, že podpěry směřují přímo dolů a rozhraní jsou přesně na sobě. Pokud jsou popruhy zkosené mezi dvěma stranami textilie, může se stát, že části nosiče se zachytí mezi postranními švy vaku a tím se stanou nepoužitelné.

Krok 5: Nyní je čas připevnit popruhy na suchý zip k zadní části tašky na kola. 3 cm dlouhé protějšky k již připevněným k nosným uzávěrům položeným na vnější tkanině tašky na řídítka, takže je zde stále dostatek místa pro řídítka.

Tip: Aby se suchý zip neklouzl, lze jej sem také připnout pomocí bezpečnostního špendlíku uprostřed. Mělo by však být zajištěno, že přítlačná patka šicího stroje stále prochází jehlou během šití.

Krok 6: Jsou-li přední a zadní strana šité, můžeme tyto části spojit. Za tímto účelem umístěte vnější a vnitřní kapsy jednu na druhou a vše zajistěte.

Tip: Kdo má doma Wonderclips, měl by je používat, protože kolíky často zanechávají nevzhledné otvory v olejové utěrce!

Pak se taška sešívá rovným stehem. Nezapomeňte na dvě věci:

 • Rohy vaku zůstávají volné.
 • Necháme asi 10 cm otočný otvor na boku, abychom mohli otočit tašku řídítek doprava.

Krok 7: Nyní trochu otevřeme dvě věci na kole a zatlačíme čtyři rohy dolů. Nyní přikrývejte tyto otevřené pozice opět přímým stehem.

8. krok: Nyní, když jste otočili vak na kole otočným otvorem napravo, ručně uzavřete otvor matovým stehem, jehla je vedena od horní strany protilehlé textilie a na stejné straně zdola nahoru. Pokud lehce zatáhnete za nit, neměl by existovat žádný viditelný šev.

Krok 9: Poslední krok našeho průvodce je volitelný: Podél otvoru naší tašky řídítek lze nyní opět prošívat okraje, aby textilie ležely hezky spolu a nepřekrývaly se.

To je vše! Naše taška na kola je připravena k použití!

Pokud chcete, můžete také připevnit tlačítko uprostřed otevřených stran, takže přední část pěkně sedí na zádech.

Bavte se šití!

Kategorie:
Fold Christmas Star - 5 nápadů pro tvorbu
Dýňová semínka suchá - je to tak snadné