Hlavní VšeobecnéŠicí dětská sukně - Dívčí sukně - kurz pro kutily pro začátečníky

Šicí dětská sukně - Dívčí sukně - kurz pro kutily pro začátečníky

obsah

  • Materiál pro dívky sukně
  • Šijte dětskou sukni
    • Manžeta
  • variace
  • Rychlý průvodce - Dětská sukně

Existuje tolik různých způsobů, jak ušít krásnou dětskou sukni, že se nemůžu pokaždé rozhodnout, kterou bych chtěl implementovat jako další dívčí sukni. Na mém seznamu je stále mnoho skvělých projektů. Některé z nich budu šít podle vzorů, pro jiné bych si ráda nakreslila příslušný řez sám.

Rychlé a snadné upcyklování na sešívanou dětskou sukni - s volným vzorem šití a pokyny

Dnes vám ukážu střih pro dívčí sukni, kterou jsem vytvořil sám a kterou můžete snadno „zkopírovat“. Tato myšlenka džínové sukně v „použitém vzhledu“ je také ideální pro zbytkové použití. Řezal jsem své staré mateřské džíny. Výzdoba dětské sukně může být vytvořena s trochou kreativity z téměř všeho na zbytcích látky. Tentokrát jsem však měl v hlavě velmi jasný obrázek pro dívčí sukni a úmyslně jsem se natáhl nahoře v barvě šampaňského a béžového tylu se bál, abych projektu sukně trochu více stavil a oomph.

Obtížnost 1/5
(tato příručka pro začátečníky)

Náklady na materiál 1-2 / 5
(v závislosti na výběru tkaniny a velikosti asi 0-20 eur)

Požadovaný čas 1.5 / 5
(v závislosti na zkušenosti a přesnosti 30-90 min na dětskou sukni)

Materiál pro dívky sukně

Pro vzor potřebujete měření kyčle dítěte a můžete také měřit dolů od pasu dolů, abyste určili délku sukně. Pokud je to nutné, nakreslete malou skicu, na které také nakreslíte plánované prvky deco. U vzoru jsou rozměry rozčtvrceny, pak se jednoduše jednoduše rozřeže v rozbití materiálu.

Toto jsou moje měření:

  • Hip: 56 cm / 4 = 14 cm
  • Délka sukně bez pasu: 22 cm
  • Velikost lemu: 19 cm

Pokud jde o lem míry dívčí sukně, nemohu dát matematické vodítko. Dětská sukně je ve tvaru písmene A. Pro mě je rozdíl v polovině vzoru 5 cm. Sukni můžete i nadále vystavovat podle chuti nebo méně.

Zde si můžete stáhnout vzor pro tato měření a přizpůsobit ho pro vaše měření: Šicí vzor pro dívčí sukni

Řezal jsem dívčí sukni s asi 0, 7 cm švem (okem). Pokud chcete zasáhnout lem na spodní straně a prošitím, měli byste přidat minimálně 3 cm přídavek na lem! Pokud chcete šít na hranici, manžetu nebo krajku, můžete ji snadno seříznout pomocí švu.

U neroztažitelných tkanin byste také měli přidat k šířce kyčle vzoru (tj. ¼ šířky kyčle) 0, 5 - 1 cm „hru“, aby se dívčí sukně také snadno oblékla a sundala.

Také jsem použil nějakou manžetovou tkaninu, protože považuji tento typ manžety za nejjednodušší a nejpohodlnější pro menší děti. Nevšiml jsem si pozornosti odpovídající barvy, protože sukně je stejně košile nošená a federální vládu nevidíš. Například, pokud chcete oblékat sukni s kombinézu pro vaše dítě, můžete buď nosit pouta v odpovídající barvě, nebo sukni ze sukně a šít široký kus gumy.

Dnes šiju pro svou dceru dětskou sukni, která vypadala, pomocí vyřazené mateřské džíny, krajky a tyly. Její obvod kyčle je 56 cm, délka sukně 22 cm. Na krajním okraji dívčí sukně bych rád připevnil krajku a tyl, proto jsem řezal pouze s přidáním švu. Sukně vyžaduje dva řezané kusy: přední a zadní kus. Oba jsou identické a lze je oříznout vzorem v přídi.

Šijte dětskou sukni

Nejprve jsem dal dva kousky pro dětskou sukni zprava doprava (tj. S krásnými stranami dohromady) a zašívám jeden ze dvou postranních švů. Obzvláště pěkné (ale ne nutné), zjistil jsem to, umzubtep povolenky na švy a abzuzustep z vnější strany.

Dětská sukně by měla vypadat „hýčkaná“, takže jsem z krajkové tkaniny vyřízla volnou ruku ve dvou vrstvách tkaniny z luku, kterou jsem dal uprostřed postranního švu. Nahoře přilepím krajkové tkaniny na sukni, dole zůstane otevřená. V mém případě je spodní hrana původního materiálu již nařezaná, tak to nechám. Pokud textilie trochu proklouznou, nejde jen o problém, ale dokonce to pomůže „ošuntělému vzhledu“.

Tkaniny sešiju dohromady v pase v rámci švů, takže již neklouzají a zavírají druhý boční šev. Takto se dětská sukně stará o kolo.

Na lemu chci také připojit tipy. Aby měly více stavu, umístím krajkovou tkaninu dvěma vrstvami tylu.

Tip: Vystřihněte textilní pásky pro dětskou sukni ve volné ruce „použitý vzhled“, abyste ještě více zdůraznili „použitý vzhled“.

Krajkovou tkaninu, kterou jsem ve středu nerozložil přesně, dáte ji hranou na hranu na dvě vrstvy tylu.

Sešívám obě vrstvy v rámci švu s co nejdelším možným přímým stehem a NEŠICÍ konec.

Tip: Pro „shabby look“ bych chtěl stočit horní šev jen minimálně. Nemělo by se tedy jednat o hraniční okraje, ale nemělo by vypadat příliš elegantně. Pokud chcete zvlněný lem, pruhy by měly být alespoň poloviční než lem a budou se krčit, dokud nedosáhnete požadované délky. Zvlněný pruh by se měl pohybovat jen jednou - pamatujte také na šev, aby se pruhy staly kruhem!

Chcete-li se stočit, jemně zatáhněte za nit cívky na straně proužku, který jste nenašili, a posuňte látku k sobě. Pracujte zde s pocitem, jinak se vlákno zlomí a musíte začít znovu. Pak dejte pásek zprava doprava a šít přes otevřené konce, aby to kruh. Šité zprava doprava, poté srazte lem dolů a sešitím švu zvenčí.

Manžeta

Změřte opasek a vynásobte 0, 7 délkou manžety. Přidejte dalších 1, 5 cm pro povolenky na švy. Výška manžety je věcí vkusu. V mém případě jsem vzal 10 cm včetně švů. Zavřete manžetový proužek do kruhu. Složte manžetu centrálně podél středu. Označte proužky sukně i manžety. Zde jsou boční švy jako dva značkovací body. Označte další dva, které jsou přesně mezi nimi. Umístěte manžetu na sukni pomocí značkovacích bodů, přišijte ji a složte. Pak rád přistoupím na příspěvek na šev zvenčí. Podrobný návod k sešívání manžet naleznete v tutoriálu: Sew on cuffs

Moje sukně je připravená. Inspirovala mě však růže vyrobená z džínové a krajkové tkaniny, a proto bych rád našil dětskou sukni jako dekorativní prvek. Zde jsem vyzkoušel spoustu různých možností, protože jsem nemohl najít žádné pěkné pokyny online. Nejkrásnější byla růže:

Řezal jsem kruhy ve třech různých velikostech, jeden denim najednou, jeden krajkový a dva tyly najednou. Kruhy jsem pak jednotlivě (tj. Pouze složené: nejprve uprostřed půlkruhu, pak znovu uprostřed čtvrtkruhu a nakonec potřetí). Pak jsem začal stříhat po stranách (držel jsem se u Spitze) a začal jsem postranně asi 1 cm nad špičkou stříhat co možná nepravidelně luk, na druhé straně opět asi 1 cm nad špičkou Přijel jsem.
Pak jsem začal vrstvit největší část džínoviny. Na to, pokud je to možné, položte dvě největší vrstvy tylu, pak vrstvu vrcholů, pak průměrnou velikost kruhů a na konec nejmenší. Celá věc byla docela pěkná, ale bohužel příliš plochá, a proto nijak zvlášť působivá. Takže jsem všechny vrstvy stlačil uprostřed dolů a volně sešil dohromady ve výšce asi 1 cm. Pak se květina prostě musela ušit na sukni - a máte hotovo!

Bavte se šití!

variace

Místo manžety lze připojit gumový pas. Chcete-li to provést, odřízněte pruh s výškou 8 cm a délkou pasu x 0, 8 + 1, 5 cm přídavek na šev z požadované tkaniny (například z denimu). Přeložte látku podél středu zleva doleva a vyžehlte do ní středový přehyb. Složte jej, dejte otevřené konce doprava a přišijte je ke kruhu. Na kroužek našijte také gumovou pásku šířku asi 3 cm s vypočtenou délkou (velikost pasu x 0, 7 + 1, 5 cm). Překrývající se oblast několikrát prošijte velkým klikatým stehem. Nyní vložte gumičku do druhého prstenu a přilepte ji - jako šicí manžety. Šijte to hned. Ujistěte se, že protahujete textilie a gumičku, dokud nedochází k vráskám. Pro začátečníky to může být trochu obtížné.

Všechny textilie, které jsou sešité z důvodu dekorace, mohou být také více či méně zvlněné podle chuti, jako například v mém případě horní část, která je našita v pase. Může být zpracován do dalších otvorů a šňůr. „Shabby-chic“ umožňuje hodně interpretace.

Dokončování třpytivými pery je dalším způsobem, jak znovu získat jednoduchý denim v „použitém vzhledu“ pepře.

Jako další projekty mám mimo jiné „Peppermint Swirl“, různé Volantröcke a maxi sukně na mém seznamu. Ostatní ošuntělé džínové sukně mi stále pronásledují hlavu. Je to stále vzrušující!

Rychlý průvodce - Dětská sukně

1. Vytvořte vzor s boky a délkou sukně
2. Vyřízněte řez dvakrát ve zlomenině (všimněte si přídavky na šev a lem!)
3. Zavřete jednostranný šev
4. Šijte krajkovou tkaninu
5. Zavřete druhý boční šev
6. Posypeme hemstitches s tylem a šít
7. Šijte manžety
8. Make a šít růže a další deco prvky

Zkroucený pirát

Kategorie:
Vysušte suterén - pokyny pro vytvoření vlastního
Háčkování panenka sami - zdarma pokyny pro háčkování panenka s vlasy