Hlavní šití dětské oblečeníŠití sáčku - Pokyny pro kutilský spacák / dětský spacák

Šití sáčku - Pokyny pro kutilský spacák / dětský spacák

obsah

  • volba materiálu
    • množství materiálu
  • Šicí vzor pro dětský spací pytel
  • Šijte tašku
    • manžety
  • Varianty - dětský spací pytel

Ať už v létě nebo v zimě - s dětským spacákem má vaše dítě vždy dostatek prostoru pro kop, aniž by se zakrylo. Pokud vaše děti vyrostly z dětství, ale přesto se cítíte jako ušití tašky, vzdejte se svého přání a dejte své vlastní tvorbě přátelské matce. Děkuje vám! Zde vám ukážeme, jak si ušít tašku.

Obtížnost 2/5
(vhodné pro začátečníky)

Náklady na materiál 1.5 / 5
(v závislosti na výběru tkaniny mezi 0, - EUR od zbývajícího využití a 20, - €)

Časové výdaje 2/5
(včetně šicího vzoru asi 1, 5 hodiny)

volba materiálu

Pokud jde o tak důležitá témata, jako je spánek našich nejmenších, nechcete si hrát jen při výběru postele a matrace. Ložní prádlo a spací pytle bohužel často nejsou v požadovaném designu a pokud si již nějaké zašijete pro vlastní školku, budete si přát, aby tyto textilie zapadly do zbývající části vybavení a hezky zapadly.

Například látky, které jsou nabízeny s certifikáty ÖKOTEX100 nebo GOTS, jsou zcela neškodné. Ať už se rozhodnete pro tkaniny, tj. Jednoduché, nepružné bavlněné tkaniny, nebo dres, pot, fleece, Niki nebo plyš, samozřejmě záleží na několika proměnných. V podstatě je tento střih vhodný pro všechny typy tkanin. Pokud je vaše dítě stále velmi malé a narodilo se v létě, budete mít tendenci mít pěknou, měkkou, tenkou bavlněnou látku. To, že to není natahovací, je v tomto případě druhoradé, protože velmi malé děti se nepohybují stejně jako větší. Pro přechodné období jsou ideální látky jako dres - také v kombinaci s tenkým rounem nebo Niki. Pro chladné období je také silnější "nádivka" s plyšovým Wintersweat možné. To samozřejmě více podporuje ve venkovním prostoru (například v kočárku), v dětském pokoji, jen zřídka je tak chladno, že takové silné tkaniny jsou nutné.

Vybral jsem čtyři různé dresy. Když se taška stane oboustranným dětským spacákem, mohu se pokaždé rozhodnout podle různých návrhů, jaký materiál je třeba vidět zvnějšku / nahoře. Samozřejmě také vnitřní a vnější část může být šita ze stejné textilie, stejně jako celý dětský spací pytel může být šitý výhradně z textilie.

množství materiálu

Minimální velikost jednotlivých kusů textilie by měla být 25 cm na šířku nahoře a 35 cm na dně a 40 cm na délku. K tomuto účelu se přidá přídavek švu asi 1 cm. Pro manžetu potřebujete šířku asi 35 cm, ale později se přesně spočítá. Výška závisí na tom, jak vysoká by měla být na konci. Líbí se mi vysoké manžety, které v případě potřeby mohu také složit nebo vzad, takže taška roste přes některé velikosti oblečení a může být použita déle. Pokud chcete mít manžetu 10 cm, musíte změřit výšku 20 cm plus povolenky na švy. V mém případě je výška včetně příspěvku na šev 35 cm.

Šicí vzor pro dětský spací pytel

V závislosti na vaší chuti může mít taška mnoho různých tvarů. Od čtverce přes oblak po klasický tvar kapky (bez vrcholu), který představím dnes. Jako vzor je nejlepší vzít noviny nebo kus papíru, který je široký 35 cm a vysoký 40 cm, a jednou jej překlopit na šířku, takže je 17, 5 cm široký a 40 cm vysoký. Nahoře označte bod 12, 5 cm od záhybu a nakreslete tvar slzy směrem k plné šířce a odtud mírně zaoblený. Pokud se „dno“ kapky stává spíše rovným než kulatým, usnadňuje to pozdější skrytý šev, který musí být aplikován ručně. Z tohoto důvodu je moje kapka mírně zploštělá. Vystřihněte kapku a vytvořte dva kusy textilie pro vnitřní a vnější použití plus asi 1 cm povolený šev.

Tip: Chcete-li ušetřit čas (pokud pracujete s bavlněnou tkaninou nebo dresem - tj. S tenčími tkaninami), můžete také položit na sebe všechny čtyři vrstvy textilie na sebe, připnout vzor špendlíky přes všechny čtyři textilie a oříznout všechny současně.

Šijte tašku

Nejprve položte kousky vnější textilie zprava doprava (tj. „Pěkné“ strany k sobě) a pevně je vložte. Nyní šijte podél strany, kolem křivky kolem a na druhé straně nahoru znovu s asi 1 cm vzdáleností od okraje spolu s jednoduchým přímým stehem. Horní přímka zůstává otevřená.

Nyní položte textilní části vnitřní textilie zprava doprava (tj. „Pěkné“ strany k sobě) a zašijte je také. Ve spodní části však uložíte otočný otvor asi 10 cm (zde označený kolíky). Samozřejmě nejsou šity žádné šicí materiály (šité tam a zpět 2-3krát).

manžety

Nyní změřte horní otvor jednoho ze svých dvou „pytlů“ od švu po šev.

Toto číslo vynásobte nejprve 2, poté 0, 7 a přidejte do cíle 1 cm šev a již máte šířku manžety. Manžetová tkanina je nejprve na polovinu šířka („proužky“ v tkanině probíhají shora dolů, jsou šity bočně) a prošívány jednoduchým rovným stehem.

Rozložte povolenky švu od sebe a položte látku tak, aby povolenky švu byly nahoře. Poté manžetu sklopte tak, aby okraje směřovaly nahoru. Obě vrstvy zajistěte pomocí švů pomocí čepu.

Nyní sklopte horní vrstvu a položte ji na všechny tři další vrstvy tak, aby směřovala dolů. „Pěkná“ strana vaší manžetové tkaniny je nyní venku. Nyní položte manžetu tak, aby jehla zůstala stát na jedné straně, vyhlaďte látku a také označte protější stranu jehlou. Nyní položte manžetovou tkaninu tak, aby se obě jehly vzájemně překrývaly, a také označte vnější okraje kolíky. Tedy manžeta je „čtvrtkovaná“ kolíky.

Otočte pytel otočným otvorem tak, aby „pěkná“ strana odpočívala a vložte jej do druhého pytle.

Označte boky (švy) a přední a zadní střed na obou vrstvách tkaniny - stejně jako na manžetě mohou zkušené švadlenky označit pouze jeden ze dvou pytlů. Manžeta je nyní umístěna mezi obě sáčky a připnuta. Přitom musíte něco udělat s manžetou. Není to poprvé poprvé, ale pravděpodobně to rychle vyřešíte. Nejlepší je připevnit manžetový šev k jedné straně švů sáčků, pak můžete spací pytel použít vpředu a vzadu, aniž byste vás obtěžovali.

Nyní sešívejte všechny čtyři vrstvy textilie (jednou uvnitř a vně textilie a dvakrát manžetové tkaniny) s asi 1 cm povoleným švem s jednoduchým rovným stehem všude kolem a šít na začátku a na konci.

Pokud šijete manžetu poprvé, zde je několik drobných doplňujících informací: Začněte bočním švem a začněte šít. Spusťte jehlu do tkaniny a spusťte přítlačnou patku. Nyní vezměte místo s dalším špendlíkem v levé ruce a jemně zatáhněte za látku, dokud manžeta nebude mít stejnou délku jako ostatní dvě látky a nejsou vidět žádné vrásky. Nyní zarovnejte okraje zarovnané s pravou rukou a pokračujte v pomalém šití, zatímco v levé ruce držte napětí se stejnou silou. Šijte, dokud nebude čep na přítlačné patce a vyjměte jej. Nyní pokračujte také s ostatními „ubikace“, dokud se nevrátíte na začátek.

Nyní vytáhněte vnitřní pytel a otočte celý obrobek otočným otvorem.

Otočný otvor sešijte žebříkovým švem takto:

Jednoduše provlékněte vlákno (ne dvojité) a uzel konec. Poté na konec švu stroje položte první steh na otvor švu před sebou zcela vlevo a přišijte jej co nejblíže.

Potom polštář otočte tak, aby nit byla na pravé straně. Potom nitě položte přes otvor (tj. Směrem k sobě) a propíchněte přesně na záhyb těsně před nití do tkaniny a vyjměte jehlu těsně za nití.

Nyní položte nit na druhou stranu (od vás) a tak dále. Mezitím se samozřejmě vždy budete cítit na niti, takže se obě látky přesně setkají. Čím kratší jsou jednotlivé stehy, tím méně viditelný je šev na konci. Potom šijte další 1-2 krát a nitě co nejkratší odřízněte.

Tip: Pokud je řezaný nit příliš dlouhý a znatelně vyčnívá, zatlačte konec jehlou do švu.

Nyní vložte vnitřní tašku do vnějšího sáčku.

A hotový je samostatně šitý batoh pro dítě!

Naše panenka je samozřejmě o 40 cm menší než novorozenec, také je manžeta složená (tak složená dolů a tedy poloviční). Tento batoh lze použít od narození. Díky široké manžetě, kterou lze složit nahoru nebo dolů, roste také. Věnujte prosím pozornost zvyšující se velikosti vašeho dítěte, že svoboda pohybu není omezena. Pokud je spacák příliš malý, stačí ušít nový, který je širší a delší. Na internetu lze snadno najít odpovídající specifikace velikostí. Bavte se s novým oblíbeným kouskem!

Varianty - dětský spací pytel

Kromě výše uvedených různých forem máku si je můžete samozřejmě přizpůsobit podle svých představ. Nejen výběr tkanin a vzorů, nádherné výšivky nebo aplikace - ale samozřejmě i mozaika. Nejlepší způsob přípravy tkanin před šitím předmětů dohromady. Značky a velikosti mohou být umístěny v jakémkoli švu, vždy mezi pravou (tj. „Krásnou“) stranu tkaniny musí být tak, abyste byli zřetelně viditelní zvnějšku.

Stručný průvodce dětským spacákem:

1. Proveďte řez (stejný pro vnitřní i vnější pytel), nasaďte manžetovou tkaninu
2. Oříznutí s povolenkami na švy
3. Zašijte vnější vak (vyhněte se otevření nahoře)
4. Vnitřní tašku přišijte 10 mm otočným otvorem dole
5. Vypočítat manžety a oříznout, vytvořit boční šev
6. Na čtvrtinu připevněte značky manžet a pytlů (boční švy, středy)
7. Otočte vnitřní tašku a vložte ji do vnějšího sáčku, mezi ně vložte manžety
8. Připojte všechny tkaniny ke značkám
9. Šijte a šít nahoře
10. Vytáhněte vnitřní pytel, otočte jej a uzavřete otočný otvor (ručně s žebříkovým švem)
11. Vložte vnitřní tašku do vnějšího sáčku - to je vše!

Zkroucený pirát

Prádlo: jak často a kolik stupňů? Vlevo nebo vpravo?
Tučňák tučňák s dětmi - pokyny a nápady