Hlavní VšeobecnéHáčkování jmelí - vánoční háčkování vzor

Háčkování jmelí - vánoční háčkování vzor

obsah

 • Materiál a příprava
 • Háčkované jmelí
  • Vyrobte jmelí listy
  • Řemeslo jmelí bobule
  • Připojte brusinky na trus
 • dekorační možnosti

Stejně jako vánoční větev a vánoční hvězda patří jmelí také do vánoční dekorace. Jako zelený rozstřik barvy na stole nebo na smyčce visící ze stropu zdobí byt v adventu. Každý, kdo ve svém prostředí nemá jmelí nebo je sklizeň příliš pracná, může jmelí snadno háčkovat. Přečtěte si, jak to provést v této příručce.

Jmelí obklopuje mnoho mýtů a příběhů. Například, když se pár políbí pod větev, měl by být jejich vztah šťastný. Jako stálezelená polovina parazita roste jmelí ve větvích. Pokud stromy ztratí v zimě své listy, kulovité rostliny jsou snadno rozeznatelné. Nyní můžete vylézt na strom a odříznout několik větviček. Nebo není obtížné háčkovat jmelí . V této příručce si postupně vysvětlíme, jak vyrobit jmelí vlny. Výhodou je, že tyto větve jsou načechrané a mají velmi dlouhou životnost.

Materiál a příprava

Připravte si následující materiál:

 • Háčkované příze v zelené a bílé
 • odpovídající háčkový háček
 • Stuha fialová nebo červená pro zavěšení

Jak vidíte, příručka obsahuje velmi málo materiálu. K háčkování jediné jmelí potřebujete jen několik gramů zelené a bílé vlny. V tomto háčkovém vzoru vždy děláme několik větví a kombinujeme je do dekorace. Pokud používáte bavlněnou přízi, jmelí se stává o něco stabilnější a méně načechraný. Syntetické vlákno poskytuje jemnější povrch.

Použili jsme čistou bavlněnou nit vhodnou pro jehlu velikosti 4 pro háčkování. Jeden jmelí bude asi 6 palců dlouhý a široký.

Předchozí znalosti:

 • stehy
 • dvojité hůlky
 • hůlky
 • poloviční tyčinky
 • silné stehy
 • řetízkový steh
 • závit kroužek

Háčkované jmelí

Vyrobte jmelí listy

Na začátku vytvořte smyčku se zelenou přízí. Háčkování jedenáct ok pro jmelí větev.

Spočítejte 4 stehy zpět z poslední smyčky vzduchu. Háčkujte dvojitou tyčinku v tomto stehu. To znamená, že kolem háčkovacího háčku vytvoříte dvě obálky a pak bodnete vzduchovou sítí. Projděte vlákno. Nyní jsou na háčkovém háčku čtyři smyčky. Pro dvojitou tyčinku protáhněte nit třemi smyčkami najednou.

Postup je v zásadě stejný jako u normální hůlky . Jediným rozdílem je, že nejprve máte na háčkovém háčku ještě jednu obálku . V následující vzduchové síti přichází opět dvojitá tyč .

Sleduje každou celou hůl v následujících dvou vzdušných sítích.

Následuje dvě poloviční tyčinky .

Háčkování jeden háčkování v posledních dvou stehů .

Leták je nyní připraven. Háčkujte druhý list jmelí analogický k prvnímu. To znamená, že začnete jedenácti okami.

Ve čtvrté poslední vzduchové síti je dvojitá tyč . Háčkujte také dvojitou tyč v následující vzduchové síti.

Následuje dvě celé tyčinky, dvě půlky a dvě pevné smyčky .

Připojte se ke dvěma dolním okrajům letáků vytvořením štěrbinového stehu první pevnou smyčkou prvního letáku.

Pokyny nyní stanoví, že háčkujete 16 vzduchových stehů počínaje posledním osnovním stehem.

V zadní řadě vytvořte 15 řetězových stehů . S posledním štěrbinovým stehem pevně připevněte rukojeť k listům. Odřízněte vlákno. Protáhněte ji posledním stehem. Připevněte počáteční a koncová vlákna k zadní části jmelí. Nyní můžete krátce odříznout vystupující vlákna.

Řemeslo jmelí bobule

Nakonec chybí pouze háčkovací vzor pro bílé bobule jmelí. Pro každé jmelí háčkujte dva bobule. Začněte závitem se čtyřmi pevnými oky v bílé barvě. Ve druhém kole háčkujte v každém stehu těsný steh . V první smyčce druhého kola dokončte bobule řetízkovým stehem .

Prořízněte nit a protáhněte ji posledním stehem. Nakonec uzel počáteční a koncové vlákno s dvojitým uzlem. Neřežte vlákna krátce. Musíte je opravit bobule na větvi.

Připojte brusinky na trus

Bobule přicházejí na dno listů na stonku. Pomocí háčkového háčku vytáhněte jedno z vyčnívajících nití bobule shora dolů prvním stehem listu. Otočte plachtu a zavřete nit s druhým vyčnívajícím vláknem bobule. Nyní odřízněte vlákna krátce. Tento postup opakujte s druhým bobulím na dně druhého listu.

dekorační možnosti

Nyní jsou různé způsoby dekorativního použití háčkovaných jmelí: Můžete háčkovat několik jmelí větví se stejnou délkou stonku a položit je na stůl. Radiální nebo kruhové uspořádání vypadá velmi pěkně.

Alternativně háčkujte několik jmelí větví s různými délkami stonku . Například vytvořte dvě větve jmelí s vyznačenými 16 vzduchovými stehy pro stonek. Kromě toho existují dvě větve s 21 vzduchovými oky pro stonek a dvě větve s pouze 12 vzduchovými oky na stonku. Položte konce do jedné strany a obtočte kolem nich pěknou stuhu. Větve jmelí lze zavěsit na strop nebo na zárubeň dveří.

Kategorie:
Která minerální omítka pro fasády - omítka minerální nebo silikonová pryskyřice?
Cenový podlahový talíř - tyto náklady jsou za m²