Hlavní Háčkování dětské oblečeníVýroba solných těl a zvířat - řemesla se solným těstem

Výroba solných těl a zvířat - řemesla se solným těstem

obsah

 • Recept
  • přísady
 • Průvodce
  • Míchejte těsto
 • Vytváření solného těsta
 • Jak mohu tvarovat postavy solného těsta "> 1. Hnětení
 • 2. Vystřihněte
 • Jak mohu použít čísla solného těsta?
 • Milujete dělat řemesla se svými dětmi? Potom je výroba figurek slaného těsta vzrušujícím nápadem. Bez námahy vytvoříte vtipná zvířata a další postavy. Pečením těsta ztvrdne a lze ho roky zvednout. Barevné provedení chrání těsto a vypadá dobře. Ukážeme vám, jak snadno připravit těsto pomocí jednoduchých ingrediencí.

  Slané těsto je zařazeno do kategorie domácího těsta. Zvláštností je, že po sušení může být pečeno, natřeno a natřeno. Pracují společně se svými dětmi a vytvářejí cenné memorabilia. Ať už kreativní postavičky solného těsta nebo zábavná zvířata: Hmota může být modelována podobně jako těsto na hraní. Ale nejenom děti si užívají slané těsto: dokáží tvarovat dveře, svícny a mnoho dalšího. Tajemství těsta je velké množství soli. Existuje několik variant receptury. Suroviny jsou levné, což je výhodou pro rodinné řemesla a řemeslné lekce v mateřské škole.

  Recept

  přísady

  • 3 šálky mouky
  • 2 šálky soli
  • 2 šálky vody
  • 1 šálek kukuřičného škrobu
  • 5 lžíce oleje

  Poznámka: Kukuřičná mouka a olej lze také vynechat. Těsto se však díky kukuřičné mouce stává sametovější a lépe drží pohromadě. Při pečení se snižuje riziko prasklin. Díky oleji je těsto jemnější, měkčí a jemnější.
  Náklady: Připravené množství těsta způsobí náklady kolem 2, 10 EUR.

  Průvodce

  Míchejte těsto

  Krok 1: Vložte mouku, kukuřičný škrob a sůl do mísy.

  Krok 2: Smíchejte ingredience lžičkou.

  Krok 3: Nyní naplňte olej a vodu do mísy.

  4. krok: Hnětení směsi do těsta pomocí mixéru. Těsto se skládá z několika hrudek a musí se oddělit od stěny mísy.

  Krok 5: Kousky těsta ručně promíchejte na velký kus.

  Nyní můžete také těsto podle přání zbarvovat - to šetří zbarvení po pečení. K tomu se nejlépe hodí potravinářské barvivo. Je snadné dávkovat a dobře promíchat s těstem. Nejlepší je rozdělit hrudku slaného těsta na několik malých kuliček, aby se vytvořily různé barvy.

  Vytváření solného těsta

  Krok 1: Tvarujte postavy, například rozvařením těsta a vystřihnutím pomocí řezaček cookie.

  Krok 2: Umístěte hotové postavy na desku a nechte je zaschnout 1 až 2 dny.

  Krok 3: Předehřejte troubu na 150 stupňů Celsia a pečte čísla alespoň jednu hodinu. Doba pečení závisí na tloušťce číslic. Musíte naplánovat pečicí hodinu na každých 0, 5 centimetrů výšky těsta. Je-li údaj vysoký jeden centimetr, zůstane v troubě dvě hodiny.

  Krok 4: Po ochlazení namalujte čísla v požadované barvě a poté je namalujte. Obraz je nutný k zachování postav. Pokud byste to udělali bez malování, sůl by přitahovala vlhkost ze vzduchu a zkazila by ji nebo ji rozpadala.

  Tip: Řemeslné barvy a barvy jsou nabízeny v řemeslném obchodě. Teoreticky však lze také v domácnosti použít stávající barvy a laky. Pracujte neprůhledně a nezanechávejte na obrázcích žádné lakované oblasti.

  Jak mohu tvarovat postavy solného těsta "> 1. Hnětení

  Solné těsto můžete zpracovat stejným způsobem jako těsto: Oběma rukama natáčejte kuličky do těl postav a doplňte ruce a nohy. Tvarujte objekty nebo nechte svou fantazii běžet divoce. Figurky můžete ozdobit libovolnými předměty: Ze solného těsta udělejte malý hrad a na hrad položte rytíře Lega. Nebo položte malý sněhulák na slané těsto. Řemeslný obchod nabízí různé dekorativní předměty, které lze použít.

  2. Vystřihněte

  Nejprve se rozvaříme těsto na plechu nebo na rovném povrchu. Ujistěte se, že výška je co nejrovnoměrnější. S řezačkou cookie můžete vytvářet vánoční postavy. Zbývající těsto může být hněteno a znovu vyváleno.

  Jak mohu použít čísla solného těsta ">

  Těsto není vzhledem ke složkám klasicky toxické, ale také není jedlé. Velké množství soli způsobuje zdravotní problémy a při požití může být životu nebezpečné. Ve většině případů má však tělo obranný mechanismus: Nepoživatelné těsto chutná velmi slaně, takže ho děti obvykle okamžitě rozplývají a dochází k silnému reflexu roubíků. Z tohoto důvodu se mohou děti pod dohledem rodičů bezstarostně těšit.

  Tip: Protože malé děti občas olízají prsty, může v ústech zůstat silná slaná chuť. Vždy mějte připravenou sklenici vody. Pokud se však do těsta dostalo slané těsto, musí se ihned okamžitě vyprázdnit, což se obvykle opakuje automaticky. Pokud dítě navzdory slané chuti spolklo některé z těsta, měli byste zavolat pohotovostní službu a dodržovat pokyny tam uvedené, jako kdybyste polkli těsto. Dítě většinou zvrací.

  Ohněte měděnou trubku sami - Pokyny pro tenkostěnné trubky
  Tvorba Origami Peace Dove - skládací holub: Pokyny + originál