Hlavní Háčkování dětské oblečeníOsivo korálků - velikosti korálků a pokyny pro kutily

Osivo korálků - velikosti korálků a pokyny pro kutily

obsah

 • Perly - Infos
 • Rokajl - velikosti
 • Barvy perel
 • Perlový náramek ze semen korálků
  • Prázdná šablona pro výrobu sami
 • Korálková zvířata vyrobená z perliček

Rocailles patří mezi nejkrásnější a proto nejoblíbenější korálky pro výrobu šperků. Tyto prvky jsou optimálně vhodné pro výrobu krásných perlových náramků sami. Po obecných informacích o skleněných korálcích, které mají usnadnit rozhodnutí o koupi, postupujte podle dvou podrobných pokynů pro kutily, které stojí za to vidět. Vytvořte s námi malá umělecká díla zrnkových korálků!

Perly - Infos

Osivo korálky jsou jemné skleněné korálky. Nazývají se také perličky, perličky nebo indické korálky. Druhé jméno pochází ze skutečnosti, že pěkné nádobí používali domorodí Američané už dávno. Tyto korálky používaly k ozdobení jejich krásných hábit. Dnes je mnoho řemeslných přátel šťastných z malých prvků. Není divu, protože s Rocailles lze vytvořit kouzelné doplňky jako perlové náramky.

Než vám představíme dva skvělé pokyny pro kutily pro náramky, rádi bychom vám řekli více o skleněných korálcích:

 • Rozdíly v kvalitě v závislosti na výrobci
 • velikosti
 • barvy

Rozdíly v kvalitě v závislosti na výrobci

Někdy existují obrovské rozdíly v kvalitě mezi různými perličkami, které obchod nabízí online a v místních obchodech. Mezitím najdete velké balíčky skleněných korálků za málo peněz téměř v každém řemeslném obchodě, na stáncích a v mnoha internetových obchodech.

Ale: Předpokládaná smlouva u nejmenovaných výrobců má často problém s kvalitou: někdy existují křivé tvary, někdy špinavé barvy nebo různé velikosti jednotlivých korálků. Stručně řečeno, musíte očekávat nedostatky, pokud dáte obřímu balíčku neznámého štítku přednost ušetřit peníze.

Každý, kdo hledá rovnoměrně krásný výsledek při práci s rokajlemi, který nechce třídit hromady vadných perel, by se měl bez výjimky rozhodnout pro produkty od renomovaných firem hned od začátku.

Tip: Většina šperků, které můžete vyrobit ze skleněných korálků, trvá několik hodin. Jen z tohoto důvodu by bylo velmi nepříjemné, kdyby výsledek nebyl zcela inspirován nedostatečnou kvalitou materiálů. Stručně řečeno, motto by mělo být „kvalita před kvantitou“.

Ale kteří výrobci jsou nejlepší z hlediska perliček ">

Rocailles z České republiky (od českých společností) se doporučuje jako extrémně solidní střed mezi „luxusními“ emisemi a v každém případě levnými kopiemi. Jsou zde však také významné výkyvy kvality. Použijte (seriózní) recenze od ostatních uživatelů k získání lepšího obrazu před objednáním. Kromě toho je vhodné zakoupit pouze jednou balení od dosud neznámého výrobce a zkontrolovat kvalitu na vlastní oči.

Typ velikosti je stejný pro všechny perličky - bez ohledu na to, odkud pocházejí. Pamatujte však, že „význam“ se může lišit. Stejně tak jsou Fädelkanäle (průměr děr) v japonských perličkách v zásadě větší než v češtině. To má několik výhod:

 • Často je možné protáhnout jedním a stejným lemem, což má za následek vyšší stabilitu a také umožňuje komplikovanější vzory závitů.
 • Vzhledem k většímu závitovému kanálu mají japonské perly nižší mrtvou hmotnost, díky čemuž je výsledný šperk lehčí v pocitu a pohodlí.

Tip: Korálky japonských výrobců jsou obecně rovnoměrnější a kvalitnější než u českých firem.

Mimochodem společnost TOHO nabízí skleněné korálky s největšími otvory.

Tip: Produkty německých společností jsou obvykle také dobré kvality. Takže se rozhlédněte v těchto podnebích.

Rokajl - velikosti

Osivo korálky jsou k dispozici v mnoha různých velikostech. Zde je přehled typické klasifikace:

Dimenzování -> Vnější průměr v milimetrech (nejlepší formát jako tabulka a pasta)

specifikace velikostVnější průměr perliček v mm
20/01.0
18/01.1
17/01.2
16/01.3
15/01.5
14/01.6
13/01.7
12/01.9
11/02.1
10/02.3
9/02.7
8/03.1
7/03.4
6/04.0
5/04.5
4/05.0
3/05.5
2/06.0
1/06.5

Poznámka: U kuliček MIYUKI je vnější průměr obvykle o něco větší než u kuliček TOHO.

Obecně, co se týče velikosti, čím menší je číslo před lomítkem, tím větší je vnější průměr patky.

Barvy perel

Zejména u známých výrobců si můžete užít obrovskou škálu barev. Mezitím existují dokonce korálky v neonových barvách nebo kovové prvky (metalický vzhled). TOHO a MIYUKI vám nabízejí několik set odstínů a neustále rozšiřují svůj sortiment. Takže si můžete své šperky přizpůsobit přesně podle svého osobního vkusu.

Tip: Mezi hlavní přednosti patří „barvy Picasso“ od MIYUKI. Strakatý design zajišťuje mimořádnou charisma a dává náramku (ještě) více pepři.

Perlový náramek ze semen korálků

Pro náš první tutoriál potřebujete několik náčiní a hodně trpělivosti. Úkolem je primárně „utkat“ korálky na přízi. Pokud jde o vzor náramku, můžete dát své fantazii a kreativitě volnou ruku. Pomůžeme vám s ukázkovou šablonou.

Potřebujete toto:

 • Seed *
 • příze odolná proti roztržení (silnější ruční příze a tenká šicí nit)
 • velmi tenká jehla
 • Rámeček obrázku bez skla
 • nůžky
 • naše šablona **

* Používejte korálky ve třech různých barvách (např. Červená, zlatá a černá) a velikostech (např. 6/0, 8/0 a 11/0). To jsou jen příklady, nakonec se rozhodnete. Je důležité zajistit, aby barvy harmonizovaly a rozměry nebyly příliš daleko od sebe.

Důležité: Jedna perla musí být větší než všechny ostatní. Slouží jako uzávěr.

** Vytiskněte naši vzorovou šablonu, aby byla doslova hmatatelnější.

Klikněte zde: Chcete-li stáhnout šablonu Rocailles

Krok 1: Sbírejte rámečky obrázků a přízi.

Krok 2: Připojte konec příze k rámu. Za tímto účelem ovinte nit centrálně kolem „zvýrazněného“ rámového prvku na jedné ze dvou delších stran a upevněte jej na místo.

Krok 3: Nyní přízi několikrát ovinte kolem „celého“ rámu (z jednoho konce na druhý a zpět). Potřebujete osm blízkých pramenů příze. Dávejte pozor na dobré napětí!

Krok 4: Omotejte přízi kolem rámu o něco dále od osmi hlavních pramenů. Další řetězec později funguje jako „prodloužení“ uzávěru.

Krok 5: Uchopte dvojici nůžek, abyste odřízli přízi dlouhým ocasem a uzel ji na zvýrazněném prvku rámu.

Prozatímní poznámka: Nyní je čas navléknout korálky. Zde je několik komentářů:

 • Každá řada se skládá ze sedmi perel.
 • Výsledkem uspořádání barev je elegantní pruhovaný vzor.
 • Při zavádění vláken postupujte přesně podle šablony.

Krok 6: Odřízněte dlouhý kus příze z tenkého šicí nitě (nejméně 2 m) a připevněte ji k levé vnější nitě nitě. Ponechejte asi 3 cm až 5 cm od horního rámu. Takže se ujistěte, že to neskončí se sponou na konci.

Krok 7: Zvedněte jemnou jehlu a protáhněte konec nitě připojené v kroku 6 otvorem.

Krok 8: Nyní navlékněte kuličky prvního řádku (viz šablona) ve správném pořadí (počínaje vlevo).

Krok 9: Protáhněte závitové kuličky pod lany. Kde:

a) Vždy pracujte zleva doprava.
b) Pomocí ukazováčku volné ruky zvedněte řadu korálků zespodu, abyste jednotlivé perličky osiva umístili do mezer mezi prameny vlákna.
c) Utáhněte vlákno o něco více.
d) Potom provlékněte přízi s jehlou přicházející zprava přes všechny kuličky, abyste ji fixovali.

Tip: Být velmi soustředěný zde a ujistěte se, že jehla opravdu prochází přadénkách příze a ne pod ní. V opačném případě se očkovací perličky logicky nedrží.

Krok 10: Navlékněte další řady na stejném principu (kroky 8 až 10) - dokud náramek volně nezapadá kolem zápěstí (nebo osoby, kterou chcete nosit později).

Vzor je v našem případě přesně uprostřed. Hotový náramek začíná stejnými barvami a končí.

Krok 11: Otočte rám po navlečení posledního řádku.

Krok 12: Střiže přadén příze na této ne zesílené straně uprostřed. Nyní máte na každém konci náramek s osmi volnými provazy.

Krok 13: Plette konce do malých copánků.

a) Uzavřete větší korálek na copu.
b) Z druhého copu vytvoříte smyčku.

Tip: Ujistěte se, že korálek právě prochází smyčkou. Ten by neměl být příliš velký, jinak by perla mohla vyklouznout a ztratit krásný DIY náramek.

Prázdná šablona pro výrobu sami

Zde můžete vytisknout šablonu náramku bez barev a určit jednotlivé barvy korálků samotných. Vytvořte si svůj vlastní individuální design:

Klepnutím sem stáhnete šablonu Rocailles pro barvení

Korálková zvířata vyrobená z perliček

S korálky Rocailles můžete udělat mnohem víc. Malé skleněné kuličky jsou univerzální. V tomto tutoriálu vám ukážeme, jak navléknout korálková zvířata - krokodýl a had: Pokyny - vyrobit korálková zvířata

Obnovte a odstraňte staré silikonové spoje - pouze ve 4 krocích
Pletací prstové rukavice - návody pro dětské postýlky zdarma