Hlavní VšeobecnéCrochet Hacky Sack - Pokyny pro háčkované míčky pro žonglování

Crochet Hacky Sack - Pokyny pro háčkované míčky pro žonglování

obsah

 • Crochet Hacky Sack
  • Monochromatické hacky pytle
  • Model pruhy s hvězdou
  • Barevné klikatá

Kreativní hračka podporuje koordinační schopnost mladých i starých. Mezi klasiky patří žonglování. Pouze s jedním až třemi jednoduchými míčky můžete strávit hodiny a dny. Možná jste se vždy chtěli naučit, jak vyhodit kouli jako klaun. “> Žonglovací koule jsou pro tento účel ideální. Pro háčkování Hacky Sack potřebujete jen malou bavlněnou přízi a odpovídající háčkový háček. Nejjednodušší monochromatické modely jsou připraveny v žádném okamžiku. V závislosti na nádivce dostanete klasické žonglérské míče nebo známý footbag, který je žonglován vaší nohou. Uvidíte: Háčkování Hacky Sack může být velmi rychlé, ale může být použito týdny a měsíce jako zábavná a každodenní výzva.

U žonglérských koulí je kromě skořápky nezbytná vhodná výplň. Jako materiál zde mohou být například rýžová zrna, písek, kukuřice, sušené fazole, cizrna nebo plastové granule. U žonglérských koulí na ruce se rýže ukázala jako nejlepší. Je důležité zde háčkovat vhodnou velikost pro ruce kejklíře a pak vyplnit vyboulení koule. Když Hacky Sack háčkování pro nohy, velikost není tak centrální. Výplň by však měla být trochu volnější, aby se koule mohla snadno deformovat. Proto jsou zde také velmi populární výplně písek nebo kukuřice.

Tip: Vyhoďte z papíru malou nálevku. Díky tomu je mnohem jednodušší vyplnit žonglovací koule.

Zde uvádíme základní návod pro háčkování Hacky Sack se dvěma různými silnými bavlněnými přízi. Ve druhé části jsou dvě barevné varianty, které je třeba se naučit na základě základních pokynů.

Crochet Hacky Sack

Monochromatické hacky pytle

Předchozí znalosti:

 • závit kroužek
 • Zvětšete síť
 • Odstraňte stehy

materiál:

 • Bavlněná příze (50 g / 85 nebo 50 g / 125 m)
 • Háčkový háček velikost 4 nebo 3, 5
 • Vyplnění vašeho výběru
 • vlna jehly

Monochromatické žonglovací koule o průměru cca 6 cm

Začněte závitovým kroužkem se 6 pevnými stehy. Háčkování nyní nepřetržitě ve spirálových kolech. V následujících kolech vezměte 6 stehů rovnoměrně rozmístěných v celém kole. To znamená zdvojnásobit každý steh ve druhém kole, každé 2. a tak dále ve 3. kole. U žonglérských koulí o průměru 6 cm by se vaše největší kolo mělo skládat z 36 stehů na silnější bavlněné přízi (50 g / 85 m) a 42 stehů na tenčí bavlněné příze (50 g / 125 m).

Jakmile dosáhnete odpovídajícího počtu stehů, háčkujte silnější přízi nebo 8 otočí tenčí přízi celkem 6 závitů. Poté sledujte poklesy. Háčkování 2 stehy v 6 bodech v každém kole se stejnou roztečí. To znamená, že při 42 stehech se shrne první každých šestý a sedmý steh. Pro 36 stehů háčkujte každé 5. a 6. steh v prvním kole, poté každé 4. a 5. atd.

Pokud vám zbývá jen 12 stehů, je čas vyplnit. Rýže, kukuřice, fazole a plastové granule lze plnit přímo do žonglérských koulí. Pro písek byste měli do koule vložit tenký sáček. Tam vyplníš písek. Pytel uzavřete gumičkou.

Háčkování poslední kolo po naplnění. Odřízněte nit a táhněte ji vlněnou jehlou kolem všech zbývajících stehů. Utáhnout, ušit a uzel vlákno.

Poznámka: Chcete-li háčkovat jednoduchý barevný Hacky Sack, pravidelně měňte barvu, například na konci každého kola.

Model pruhy s hvězdou

materiál:

 • Bavlněná příze (50 g / 85 m) ve 4 různých barvách (zelená, bílá, šedá, žlutá)
 • Háčkový háček velikost 4
 • Vyplnění vašeho výběru
 • vlna jehly

Začněte zeleně a postupujte podle základních pokynů. Jediný rozdíl je v tom, že nemáte háčkování ve spirálovitých kolech, ale každé kolo uzavřete štěrbinovým stehem a začněte nové kolo vzduchovým uzávěrem.

Poznámka: Pokud změníte barvu, novou barvu již přijmete, abyste dokončili předchozí steh. Protáhnete nit nové barvy 2 smyčkami předchozí barvy.

Ve 3. kole háčkování jeden steh po zdvojnásobení v bílém. [9] Od této chvíle vždy vezměte bílé stehy. Takže v následujících kolech budete mít pouze 6 x 2 stehy v zelené, zatímco bílé stehy budou více. Pokračujte, dokud nebudete mít 36 stehů v kole. To znamená, že 2 zelené stehy se střídají se 4 bílými stehy.

Háčkujte kolo 36 stehů v bílé, šedé a žluté. To je polovina žonglovací koule. Celé kolo je žluté, šedé a zelené.

V dalším kole se neustále měníte mezi 4 zelenými a 2 bílými stehy.

Poté háčkujte 6krát 2 zelené stehy společně za poklesy během 3 kol. Bílé stehy pokračují. Naplňte míč náplňovým materiálem. Háčkujte poslední dvě kola v bílém. Uzavřete žonglovací kouli, jak je popsáno v základních pokynech.

Barevné klikatá

materiál:

 • Bavlněná příze (50 g / 125 m) ve 4 různých barvách (tmavě modrá, světle modrá, oranžová, žlutá)
 • Háčkový háček velikost 3, 5
 • Vyplnění vašeho výběru
 • vlna jehly

Tento model lze háčkovat ve spirálovitých kolech.

Kolo 1 - 4: Začněte tmavě modrou šňůrou. Postupujte podle základních pokynů, dokud nebudete mít 24 stehů v kole.

Kolo 5: Před zdvojením háčkování stehů ve světle modré. Takže vždy existují 4 tmavě modré a jeden světle modrý steh.

Kolo 6: Zdvojnásobte světle modrý steh a háčkování další háčkování ve světle modré. Potom následují 3 světle modré až 3 tmavě modré stehy.

Kolo 7: Nyní háčkujte pouze střed tmavě modré prošívání v tmavě modré. Všechny ostatní háčkování světle modré. Uprostřed světle modrých stehů vždy zdvojnásobte.

8. kolo: Vezměte si poslední kolo rovnoměrně po 6 stehech. Pracujte každý 8. steh v oranžové barvě. Oranžová by měla být uprostřed mezi tmavě modrými špičkami.

Kolo 9: Přepínání mezi 5 světle modrými a 3 oranžovými stehy. Háčkujte steh pro každého a steh za oranžovým stehem také v oranžové barvě.

Kolo 10: Vždy háčkujte 3 světle modré a 5 oranžové stehy.

Kolo 11: Toto kolo následuje schéma: 1 světle modrá, 3 oranžová, 1 žlutá, 3 oranžová

Kolo 12: Světle modrá je nyní zcela eliminována. Nyní existuje 5 oranžových a 3 žluté stehy.

Kolo 13: Přepínání mezi 3 oranžovými a 5 žlutými stehy.

Kolo 14: Nyní přichází do hry tmavě modrá: 1 oranžová, 3 žlutá, 1 tmavě modrá, 3 žlutá

Kolo 15: Háčkování střídající 4 žluté a 3 tmavě modré stehy. K tomu dáte dohromady 2 žluté stehy.

Kolo 16: Postupujte stejně jako v kole 15. Nyní sledujte 5 tmavě modrých na žlutém stehu.

Kolo 17: Háčkujte šál ve světle modré uprostřed mezi žlutými špičkami. Vždy dávejte 2 tmavě modré stehy dohromady.

Kolo 18: Rozšiřte počet světle modrých stehů 3. Zkombinujte zbývající tmavě modré stehy do jednoho stehu najednou.

Kola 19 - 21: Klesají pouze kola ve světle modré barvě. Naplňte své žonglovací koule včas, než bude otvor příliš malý!

Závit na konci odřízněte a otvor uzavřete, jak je vysvětleno v základních pokynech.

Háčkování Hacky Sack je opravdu zábava! Bavlna je velmi robustní a lze ji dobře prát (je-li to nutné, vyjměte výplňový materiál!). S ním vytvoříte pro sebe a své blízké kreativní hračku, kterou můžete vzít kamkoli.

Kategorie:
Vysušte suterén - pokyny pro vytvoření vlastního
Háčkování panenka sami - zdarma pokyny pro háčkování panenka s vlasy