Hlavní VšeobecnéSew manžety - pokyny pro začátečníky: zahřívače nohou a paží

Sew manžety - pokyny pro začátečníky: zahřívače nohou a paží

obsah

 • volba materiálu
 • Návleky na šicí ramena - instrukce
  • Šijte manžety
 • Ohřívače nohou - Návod
  • Šijte manžety
 • Pro dekorace
 • variace
 • Stručný průvodce: Sešívačky na ruce
 • Stručný průvodce: Šijte manžety nohou

Podzim a zima s sebou přinášejí chladný vítr, nutnost je zabalená paže a nohy. Kalhotky udržují zápěstí a telata v teple. Vždy chtěli vědět, jak šít manžety ">

Manžety šité na ruce a nohy - oboustranné tulipány

Nejen v zimě se vyplatí zejména sbalit předloktí. Zejména v létě, když sedíte v teplé kanceláři s rukama zkrácenýma rukama a předloktí jsou vždy na studeném stole, ohřívače ramen jsou neocenitelné. Nohy budou samozřejmě pěkně zdobené tak, aby odpovídaly pažím, takže dnes v našem tutoriálu vám ukážu jednoduchého průvodce pro zahřívače paží a nohou, který mohou i začátečníci hravě implementovat.

Návleky na ruce byly původně součástí brnění. Kdo by si myslel, že se promění v módní doplňky? Samozřejmě zde uvádím pouze základní formu, kterou můžete podle potřeby upravit. Více o tom naleznete v tipech a v části „Variace“ na konci tutoriálu. Ohřívače ramen a nohou nejsou opravdu těžké, tak čerstvé do továrny a spousta radosti šicích manžet a zdobení!

Obtížnost 1, 5 / 5
(vhodné pro začátečníky)
Náklady na materiál 1/5
(v závislosti na výběru tkaniny mezi 0, - EUR od zbývajícího využití a 15, - EUR)
Požadovaný čas 1.5 / 5
(včetně proměnné vzoru v závislosti na řezu)

volba materiálu

V podstatě můžete použít pro šití k našití jakéhokoli typu tkaniny. Pokud však pracujete s neprotahovacími tkaninami, nezapomeňte, že horní a / nebo spodní část bude vyžadovat manžety nebo elastické pásy, jinak nezůstanou na svém místě. Chtěl bych prošít ohřívače ramen pro mě a ohřívače nohou pro mé batole ze stejných tkanin. Příslušný vzor šití pro šití manžety lze nastavit podle potřeby.

množství materiálu

Množství materiálu závisí, jako vždy, na vzoru. V zahřívačích paží bych rozhodně šil dvěma vrstvami tkaniny, protože to vypadá lépe a také skóre pro pohodlí. Kalhotky na nohou mohou být také jednovrstvé, pokud je nechcete zvednout nebo je použít jako oboustranné rukavice.

Návleky na šicí ramena - instrukce

Vzor pro ohřívače ramen s otvory pro palec

Položte ruku na kus papíru a sledujte obrysy. Poznamenejte si, jak dlouho by měly být rukavice na straně prstu cca. Nyní narovnejte řez tím, že trochu přemostíte užší oblasti a nakreslíte palcovou díru. To by mělo být asi 3, 5 cm pro dospělé. Pro děti postačí i 2 - 2, 5 cm. Nyní odřízněte vzor podél narovnaných čar a nakreslete půlkruh pro palcovou díru.

Tip: Pro strečové tkaniny vždy používejte pružný steh. Například strečový steh nebo plochý klikatý steh, jinak se švy při darování roztrhnou a nebudou si vaši práci dlouho užívat.

Šijte manžety

Složte každou požadovanou vnitřní a vnější látku do niti a zaznamenejte svůj vzor. Ideálně zajistěte obě vrstvy kolíky, aby nic nemohlo sklouznout. Nyní odřízněte látku bez vystřihnutí palce. Nyní připněte vnější strany (látky leží vpravo od sebe, tj. „Pěkné“ strany k sobě) a přišijte je k sobě. Otevřete oba kusy látky a postavte je zpět doprava, nasaďte je a vše dobře ušijte.

Upevněte dvě vrstvy textilie (jednu dovnitř a druhou ven) na stranu, kde chcete otevřít otvor palce. Prošívejte palcový otvor jednoduchým nebo více stehem a vyřízněte půlkruh krátkou hranou. Nyní naneste textilie a pěkně tvarujte půlkruh. Umístěte otevřené okraje nad a pod, zleva doprava, k sobě a přitlačte je dolů. Nyní položte jednu stranu vnitřní textilie také na tuto hranu a druhou část složte tak, aby také přicházela od okraje k okraji na opačné straně.

Přilepte okraje čtyř vrstev tkaniny a také tuto délku zašijte. Naneste manžetu na ruce. Chcete-li dokončit, můžete buď obrat uzavřít žebříkovým švem, minout nebo nasadit manžetu. Rozhodl jsem se pro lemování. Jak připojit manžety najdete v mém tutoriálu se stejným názvem.

Tip: Stejný vzor můžete použít pro druhou manžetu na druhé paži, ale kolem otvoru palce musíte pracovat přesně nesprávně!

Ohřívače nohou - Návod

Šicí vzor pro zahřívače nohou

U rukavic na nohou změřte jednou pod kolenem kolem nohy a přidejte asi 1 cm přídavku na šev. Délka je věcí vkusu. Pokud připojíte manžety, přidejte o několik centimetrů později. Vždy začínají jedním (jednoduchými rukavicemi) nebo dvěma (otočnými rukavicemi, vycpávanými rukavicemi) obdélníky.

Tip: Popsané manžety jsou těsné. Pokud se vám bude líbit dále, nebo chcete nosit manžety přes kalhoty nebo boty, je třeba je ořezat na šířku o několik centimetrů.

Pokud se vám líbí rychlé a snadné, našijte na nohou ohřívače nohou s manžetami nahoře a dole. Chtěl bych šít krátké oboustranné tulipány nebo ty, které lze otočit. Chtěl bych je ušít bez manžet, takže k lýtkové délce přidám asi 5 cm. Kromě toho nechci šít žádné 08/15-manžety, takže skládám své obdélníky podélně ve středu a stříhám je diagonálně k přídi (asi 3 cm od okraje ke středu).

Šijte manžety

Nyní položím své dva kusy látky zprava doprava (tj. Krásné strany k sobě) na sebe a položím horní okraj (v mém případě „horní“ nebo „střecha“) pevně a uchopím. Pak jsem otevřel vrstvy textilie, otočil je a pěkně zpracoval "krajku" (zde můžete také žehlit!).

V dalším kroku skládám obě textilie podélně tak, aby okraje ležely na sobě (každá vnitřní textilie na vnitřní tkanině a vnější textilie na vnější tkanině). Tímto na mě přilepím a označím na vnitřní tkanině otočný otvor se dvěma malými jehlami a podle toho zašiji.

Nyní to bude pro začátečníky trochu složité, ale nebojte se - můžete to udělat! Položím tunel do kruhu a začínám u obou švů, které jsem na sebe postavil doprava a pevně držel začátek. Krátce nato začnu šít dvě textilní vrstvy a jednou sešít, nakonec přes dva švy. Byl vytvořen kruh.

Nyní otočte otočným otvorem tak, aby vnitřní tkanina spočinula na vnější straně a uzavřete otáčivý otvor. Pokud chcete rukavice používat jako oboustranné rukavice, uzavřete je žebříkovým švem. V opačném případě můžete jednoduše sešívat strojem s rovným řezem s krátkými okraji. Ujistěte se, že šijete dohromady pouze vnitřní látku a šítte začátek a konec! Nezapomeňte, že potřebují také manžetu druhé nohy.

Pro dekorace

Ozdoby - láskyplně také označované jako „Tüddelkram“ - jsou v současné době pro šicí svět téměř nepostradatelné. Nyní můžete zdobit, šít, pověsit a vybavit si manžety, co se vám líbí. Pro dívky obzvláště sladké, například se samošívaným knoflíkovým květem. V mém příspěvku „Aplikace“ najdete vhodnou instrukci.

variace

Jak již bylo zmíněno, můžete snadno vyměnit rukavice pro nohy. Nejjednodušší verzí je látkový obdélník podle vzoru, který se složí a přišijí k sobě. Pak stačí připevnit manžety (obvod x 0, 7 plus přídavek švu 1 cm) nahoře a dole a jsou již hotové.

Jednoduché otočení na manžetách na pažích by také znamenalo jednoduše vynechat díry palce a udržet je kratší nahoře, takže vaše předloktí jsou chráněna také, když se rukávy sklouznou nahoru, například když natáhnete ruku.

O nic komplikovanější, ale trochu jinak šití, jsou manžety, kde i na palci podél kusu látky je připevněn nebo dokonce sešitý dohromady mezi všemi prsty.

Stručný průvodce: Sešívačky na ruce

1. Vytvářejte a řezejte vzory
2. Šijte vnitřní části a vnější části samostatně
3. Sešijte okraj vnitřní a vnější části prstu dohromady
4. Otevřete palcový palec a vystřihněte jej hranami
5. Soustružení a tváření, spojování okrajů, zabalení vnitřních tkanin a čepu
6. Šijte přes všechny čtyři vrstvy tkaniny (palcový otvor uvnitř)
7. Soustružení a zavírání (manžety, lem nebo žebříkový šev)
8. A hotovo!

Stručný průvodce: Šijte manžety nohou

1. Vytvořte řezný vzor a střih, zkoste podle potřeby
2. Umístěte vnitřní a vnější látku doprava a horní okraj přišijte k sobě
3. Sešijte okraj vnitřní a vnější části prstu dohromady
4. Otočte a případně tvarujte špičku
5. Podélně se ohněte, zatočte a přišijte (otáčení otvorem!)
6. Vytvořte prsten a konce ušijte zprava doprava
7. Uzavřete otočný a otočný otvor (šev žebříku nebo rovný steh se strojem)
8. Otáčení - a máte hotovo!

Zkroucený pirát

Kategorie:
Ohněte měděnou trubku sami - Pokyny pro tenkostěnné trubky
Tvorba Origami Peace Dove - skládací holub: Pokyny + originál